JFSZELFBESCHERMING meegewerkt hebben aan het tot stand komen en het slagen van deze cursus. Namens het bedrijf bood hij daarna dokter Hovy en de heer Bastiaanse, de leiders van deze cursus, een herinnering aan. Verder zei de heer Goos onder meer het op prijs te stellen, dat deze activi teiten zo veel mogelijk in eigen bedrijf zouden blijven plaatsvinden. Ook deed hij een beroep op de E.H.B.O.- ers zich voor het komende oefenseizoen op te geven voor een taak in de reddingsdienst van de Bedrijfszelf bescherming. Tot slot van dit officiële gedeelte sprak de heer J. Moes namens de cursisten woorden van dank voor de genoten lessen. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van enkele stoffelijke blijken van dank, die hij overhandigde aan zuster Van Diggelen, dokter Hovy en de heren Bastiaanse en Zoutman. De heer Bastiaanse, die bekend staat als een enthousiast voorvechter van de E.H.B.O., ontving wel de meest originele herinnering, namelijk een schedel van aardewerk met een afneembaar dak, terwijl in de oogkassen de Heineken-ster was aan gebracht. Hierna werd nog enige tijd gezellig nagepraat, waarbij al weer nieuwe plannen werden geopperd voor het komende oefenseizoen. De geslaagden voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. wa ren de heren A. J. Bracke, A. G. Luybe en J. Moes van de alg. werkplaats, de heren F. Gortworst, C. van Zijl en H. A. Okkes van de bottelarij, de heren J. Roubos en W. Stolk van de bierleidingservice en de heren J. J. Glasius, portiei Hoofdkantoor en A. Doderer, garage. ROTTERDAM Bijeenkomst E.H.B.O.'ers Woensdagmiddag 26 juli waren in de Rotterdamse Raadskelder een 30-tal heren alsmede één dame bijeen ter gelegenheid van het feit dat zij hun E.H.B.O.- diploma hadden behaald, resp. de geldigheid van hun diploma was verlengd doordat zij met succes een her halingscursus hadden gevolgd. Na een inleiding van ir. Wanschers, de bedrijfsleider van onze Roterdamse brouwerij, wees dokter Ophof nog eens op het nut van de E.H.B.O., zowel voor het bedrijf als daar buiten, maar vooral op de voldoening, die het geeft wanneer men door zijn kennis iemand die in nood zit, misschien zelfs in levensgevaar is, kan helpen. Dat de directie de activiteiten van de E.H.B.O.'ers, die geheel op vrijwillige basis werken, op prijs stelt, bleek uit de attentie, die een groot aantal van de aanwezigen uit handen van dokter Ophof ontving. Mogen wij eindigen met een opwekking, vooral tot het kantoorpersoneel, om een E.H.B.O.-cursus te gaan vol gen? De brouwerij subsidieert in belangrijke mate en zowel de Bedrijfszelfbescherming als uzelf in uw privé- leven profiteren van de opgedane kennis. Bij de foto's, van boven naar beneden: Samen met de beer Bastiaanse bewondert dokter Hovy (links) het geschenk dat hij namens het bedrijf ontving. Na het officiële gedeelte werd in de Raadskelder nog enige tijd gezellig nagepraat. (Deze foto's ontvingen wij van mej. G. Schutter Op de onderste twee foto'sOok in Rotterdam bleven de E.H.B.O.'ers in een geanimeerde stemming „nabieren"(Foto Vrijhof-R' dam 9

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 11