heidsdienst alsook een elf-tal topfiguren uit het Nederlandse sportleven- Tevens waren aanwezig de heer F. Chapuisat, president van de AMP Overseas Corporation, de heer S. Mink, president van Trans World Bowling Corporation, en hun medewerkers. Toen de hall eenmaal was geopend, werden de banen meteen in beslag genomen door de elf sport- vertegenwoordigers, Sjoukje Dijkstra, Anton Gee- sink, Bep Bakhuys, Jan en Nini Boesman, Joke Bijleveld, Henk van der Grift, jhr. Godin de Beaufort, Wieger Mensonides, Haro Ran en Ria van Velsen. Na enig oefenen scoorden ook zij er lustig op los. Intussen maakte Prins Bernhard een rondgang langs Foto B. J. van Meerendonk - Amsterdam Foto Frits van Santen - Den Haag. de technische installatie, waarbij hij veel interesse toonde voor de kegelopzetmachines en de andere mechanische snufjes, waarmee de hal is uitgerust. Daarna begaf de Prins zich naar de vier apart gelegen banen, waar zijn gezelschap nog enige tijd Bij de foto's. Rechtsboven: De heer Patterson overhandigt de Prins de gouden bal, terwijl de heer Chapuisant toekijkt. Linksboven: Begeleid door onze directeur, de heer Land, maakte Prins Bernhard na de opening een rondgang langs de technische installatie. Rechts van Z.K.H. de heer K. v. d. Rest, directeur van Heineken Trans World Bowling i.o. Boven: Ook burgemeester Kolfschoten kegelde menige „pin" omver. Rechts: Een koele dronk na afloop van het officiële gedeelte van de opening. Foto Frits van Santen - Den Haag. intensief de tienkegelsport beoefende. Om vijf uur, later dan in de bedoeling had gelegen, verliet Z.K.H., vergezeld van de adjudant van dienst, lui tenant-kolonel C. C. Geertsema en zijn particulier secretaris, dr. F. A. de Graaff, de bowlinghall. 's Avonds volgde een tweede, informele opening, die deze keer door Sjoukje Dijkstra werd verricht. De belangstelling van de genodigden uit bedrijfs- sport- en verenigingsleven voor het „ten pin bow ling" was zo mogelijk nog groter dan 's middags en slechts node kon men laat in de avond ten slotte afscheid nemen van de nieuwe en „oude" sport-.... De volgende dag, de eerste de beste waarop de bowlinghall voor het publiek geopend was, werd een van de banen voor de rest van het jaar door een Haags echtpaar, dat zich aldus van een vaste bowlingavond wilde verzekeren, afgehuurd. Groot was allerwegen de belangstelling voor de nieuwe sport, getuige ook de vragen, die uit verschillende plaatsen in ons land binnenkwamen, wanneer al daar een bowlingcentrum zal worden gevestigd. Dit is begrijpelijk, wanneer men kennis neemt van de grote aandacht, die pers, radio en televisie aan de introductie van het nieuwe, sportieve bowling- spel hebben besteed. Ook wij zullen met interesse de ontwikkeling ervan blijven volgen. Waarom bowling? Van iedere onderneming wordt verwacht, dat zij Foto Frits van Santen - Den Haag. 4

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 6