PRINS BERNHARD OPENDE MET GOUDEN BAL EERSTE HALL IN NEDERLAND S» Ourli^ Scheveningen, Gevers Deynootplein, dinsdagmid dag 27 juni jongstleden. Voor de tweede maal bin nen drie jaar viel ons concern de eer te beurt Z.K.H. de Prins der Nederlanden te mogen ontvangen, die zich bereid had verklaard de officiële opening te verrichten van het eerste tienkegelcentrum in Ne derland van Heineken Trans World Bowling, onze nieuwe dochteronderneming, die de komende drie jaar de bowlingsport in nog een tiental steden in ons land zal introduceren. Weken van tevoren hadden de advertenties het reeds aangekondigd: Bowling komt! Ook in Neder land! De verbouwing (van het voormalige Casino) of moeten we zeggen de bouw, was toen reeds in volle gang. Koortsachtig is er gewerkt, niet alleen om de hall op de gestelde tijd, dat wil zeggen binnen 21 in plaats van binnen 34 weken!, klaar te krijgen, maar ook aan de voorbereidingen van de opening, waarvan het programma van minuut tot minuut was vastgelegd. Die dinsdagmiddag was het dan eindelijk zo ver. Klokslag vier uur arriveerde de Prins onder de vrolijke klanken van het muziekkorps van de Haag se politie, begroet door fier wapperende vlaggen en verwelkomd door een erehaag van Scheveningse visservrouwen bij de ingang van de bowlinghall. Het officiële gedeelte van de ontvangst was snel afgelopen. Nadat onze onderdirecteur, de heer S. van den Bent, die tevens gedelegeerd commissaris van de nieuwe N.Y. is, de Koninklijke gast en de overige aanwezigen, waaronder onze voltallige directie alsmede het merendeel der commissarissen, had verwelkomd en in een korte toespraak het tot stand komen van dit eerste tienkegelcentrum had belicht, gaf hij het woord aan de heer Morehead Patterson, Chairman of the Board van de American Machine and Foundry Company. Deze vertelde iets over de geweldige vlucht, die het bowlen in de Verenigde Staten reeds heeft genomen. „Het kegelen, dat destijds door de Nederlanders in Amerika is ingevoerd", aldus de heer Patterson, „wordt nu, zij het in enigszins gewijzigde vorm, door ons weer naar uw land teruggebracht." Ook noemde hij de Scheveningse hall de aantrekkelijkste die hij ooit had gezien. Daarna ontving de Prins, die reeds zijn schoenen voor witte bowlingschoenen had verwisseld, uit handen van de heer Patterson de „gouden" bal voor de openingsworp. Nadat de baan was vrijge maakt, een groot aantal fotografen stond de loop De genodigden, met in het midden de Koninklijke gasttijdens de toespraak van de heer Morehead Patterson. Foto's B. J. van Meerendonk - Amsterdam Klokslag vier uur arriveerde Prins Bernhard bij de ingang van de bowlinghall De heer S. van den Bent tijdens zijn welkomstwoord 2

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 4