ALLERHANDE HENGELEN De eerste juni is onder andere door onze leden met blijdschap begroet. Verscheidene personen namen een snipperdag om zo hun geliefde sport direct te kunnen beoefenen. Belangrijke resultaten werden niet ge meld. Wij menen er goed aan te doen u erop te wijzen dat gevangen grote vissen bij een bestuurslid van Groot Rotterdam gemeld kunnen worden. Bijzonderheden hierover zullen wij u vertellen op onze contactavond van 12 juni, welke bij het verschijnen van dit nummer reeds gehouden zal zijn. Vervolgens een kort verslag van de Interbrouwerij Sportdag op 4 juni 1.1. te Amsterdam. De H.H.R. werd uitgenodigd om zes deelnemers te zenden. Deze werden door het bestuur, in het bijzijn van een ge delegeerde van de P.U.R. geloot uit onze leden. Twee leden werden als reserve aangewezen. Op zondagmorgen 4 juni om ongeveer 7.20 uur meldde één deelnemend lid zich af. Hiervoor werd een reserve in de plaats gesteld. Om 8.07 uur reden deze leden met hun supporters en twee leden van het be stuur in een autocar naar Amsterdam. De dag begon met pech voor onze chauf feur; hij kreeg bij het Vroesenpark een bekeuring van de verkeerspolitie wegens overtreding van het rijtijdenbesluit. Kwart voor tien kwamen wij op de Amsterdamse brouwerij aan. Hier wer den consumpties aangeboden en werd op „Den Bosch" gewacht. Om 11.20 uur arriveerden wij bij de Edammer Vaart. Kort nadien werd het sein om in te leggen op de autoclaxon gegeven en zeven minuten later werd door een lid van H.H.R. de eerste bovenmaatse vis gevangen. Prachtig weer, een glas koel drinken en een vrij goede visvangst deden de dag te snel voorbijgaan. Om 17.00 uur terug naar de Amsterdamse brouwerij, waar wij even over half zes aankwamen. Ik neem aan dat de geneugten van de avond el ders in dit blad besproken zullen wor den. Een hoogtepunt voor de H.H.R.- leden was de mededeling dat wij tweede waren geworden in de hengel wedstrijd; Den Bosch was eerste en Amsterdam derde. Wij kunnen terugzien op een zeer pret tige zondag en wij danken onze gastheer Heineken Amsterdam zeer hartelijk voor al het gebodene. Verlangend zien wij uit naar de wedstrijden van volgend jaar, die, naar wij hopen, dan op zaterdag ge houden zullen worden. j. de lange Pieter Jan Blaauw wilde meedoen aan de kinderoptocht op de Breed- veldsingel in Rotterdam. Want het was Koninginnedag en dat is voor een vijfjarig jongske een heel bijzon dere feestdag. Wat een eerdat Opa voor hem een Heineken glas fabriceerdewaardoor hij als wandelend glas" een der hoogtepunten van de optocht was. Hij verdiende de tweede prijs en ves tigde bovendien nog de aandacht op het bedrijf waarmee de familie zo nauw is verbonden. Wanneer u heel goed kijkt, ziet u boven het Heineken-embleem het hoofd van de prijswinnaar door het cellofaan. Gefeliciteerd Pieter Jan! ONDERMIJNING Er is altijd wat te breken in Rotterdam. Dat zei men vijftig jaar geleden bij de brouwerij en men zegt het nog. Reeds lang bestond het plan de verbin dingsgang tussen kantoor en laboratorium (de „brug") af te breken omdat de door gang verbreed moest worden en geschikt gemaakt voor brede vrachtwagens. Half mei was het zo ver, zoals blijkt uit deze foto. Het kan voor de Rotterdam BRANDWEERWEDSTRIJDEN DEN BOSCH Langzamerhand kunnen de brandploegen van Heineken Den Bosch worden beschouwd als vaste deelnemers aan de brandweerwedstrijden voor de plaatselijke bedrijven. Ook dit jaar kwamen onze beide ploegen in het vuur in de categorie „Zonder eigen pomp" en wel tegen de gerenommeerde brandbestrijders van De Gruyter, Koudijs, de P.T.T., enz. We brachten het niet verder dan een vijfde en een zesde prijs. Er werden enkele fouten gemaakt. Om er één te noemen: „Tijdens de verkenning van de brand moesten 10 kinderen gered worden. De bevelvoerder leidde de zeer realistisch jankende meute de trap af en vergat de koppen te tellen. Pak weg dat er even naderhand een kast werd opengetrapt en daar kwam het vergeten slachtoffer grijnzend uitgerold". Dat zijn zo van die dingen, die je als brandweerman meemaakt. We hebben elkaar in de nabespreking beloofd het volgend jaar beter uit de bus te zullen komen en de lessen van instructeur Koenen van de gemeentebrandweer beter ter harte te nemen. Het is langzamerhand traditie geworden, en iedereen begrijpt best waarom, dat de prijsuitreiking in onze kantine plaatsvindt; zo ook dit jaar. Na een kort welkomst woord van de bedrijfsleider, ir. Van Rossem, werd namens het gemeentebestuur het woord gevoerd door wethouder Lennaerts. De heer Lambooy, de nieuwe burgemeester van Den Bosch, was helaas door ziekte verhinderd. De wethouder legde vooral de nadruk op het nut van deze wedstrijden en sprak de hoop uit, dat de goede samenwerking tussen de gemeentebrandweer en de bedrijfsbrandweer moge voort duren. Hierna ging hij tot de prijsuitreiking over. De stemming onder de brandblussers was intussen prima geworden, ook al door het met gulle hand getapte bier. Allen, prijswinnaars zowel als „verliezers", gingen in vrolijke stemming naar huis. mers, die van de ingewikkelde „wegom- legging" op het terrein zo veel hinder ondervinden, een geruststelling zijn dat inmiddels dus de periode van opbouw is aangebroken. Want er komt een nieuwe, langere brug en als die klaar is zullen we weer vlug van de fietsenstalling en autoparkeerplaats naar onze bureaux kunnen komen waar we nu kruip- door-sluip-door-de-fabriek of via de Rottekade naar veler gedachte een halve dag voor nodig hebben. Goede opmerkers zullen ontdekken dat de verdieping op de voorgrond rechts, ondermijnd is door de afbraak en met stalen binten voor instorten moest wor den behoed. De heren de Brune en Ham, wier pape rassen men door de ramen ziet liggen, beweren dat zij angstige weken hebben doorgemaakt en zich slechts op de tenen dorsten te bewegen. Toen de jongste bediende met een smak een zwaar pak op de grond deponeerde stonden alle harten stil, maar het vogel nestje hield gelukkig. Als de verbinding met het laboratorium weer is hersteld zal het zeker een extra glaasje bier zijn, dat de ingebruikneming inwijdt. 25

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 27