VAN ONZE VERENIGINGEN ROTTERDAM 15-JARIG BESTAAN KLAVERJASCLUB NIEUWS UIT DE DOJO Voor de tweede keer sinds het be staan van de judoclub Heineken or ganiseerden wij de ontmoeting om de Heineken wisselbeker Rotterdam. Verleden jaar is deze beker gewon nen door de judoclub R.Z. en moes ten wij genoegen nemen met de onderste plaats. Maar dit jaar blijft de trofee, waar door vijf clubs om is gestreden, in de Heineken's dojo (judo-oefenlokaal) om een jaar lang netjes door ons te worden opgepoetst. Felle en harde wedstrijden over en weer, waarvan de heren Wanschers en Kleingeld getuige waren, maakten ten slotte uit, dat onze tegenstanders er voortaan geducht rekening mee moe ten houden tegen wie zij op de mat komen. Een ontmoeting met de grote Haagse judoclub DJG was het volgende punt van ons programma. Zo arriveerden op 19 mei jl. 's avonds om acht uur maar liefst zes luxe auto's met judo ka's en supporters om een sportieve ontmoeting te houden met onze judo club. Veel werd er over en weer van elkaar geleerd, vooral door de lagere banden, die allen een kans kregen kennis te maken met het wedstrijd judo. Het wedstrijdjudo, om daar nog even bij stil te staan, dat toch altijd die aparte sfeer met zich brengt; die spanning van: nou, daar gaat-ie dan. En dan vanzelf de hardheid, die men opdoet om in een wedstrijd uit te komen. Bij het optellen van de punten kon den wij ons veruit winnaar van deze avond noemen, iets, dat wij echter hebben „goedgemaakt" door onze vrienden na afloop in Hollandia een gezellig glas bier aan te bieden. Kinderjudo De maandagtraining voor de kinderen is met ingang van 31 mei jl. verscho ven naar woensdag, 17 tot 19 uur. J. M. R.L.T.C. HEINEKEN De zaterdagmiddag-districtscompeti tie van de K.N.L.T.B. is weer ten einde! Ook de Rotterdamse Lawn Tennis Club Heineken heeft twee teams laten meespelen. Het eerste team heeft de eer van Heineken in de 3e klasse B verdedigd, terwijl het tweede team in de 3e klasse C speelde. De samenstelling van de teams was als volgt: Heineken 1Mej. J. M. Kleyngeld, Mej. C. H. M. Scheffers, G. A. van Ginneke, H. van Houweninge. Heineken 2: Mevr. D. B. de Best- Muller, Mevr. A. van der Linden- Poot, G. de Best, A. Kats. Reserves: Mej. G. E. Lodders, C. F. W. Couvreur. Het eerste team heeft buitengewoon goed gespeeld en is naar waarde be loond met een rechtstreekse promotie naar de tweede klasse. Het tweede team was minder gelukkig en heeft, ondanks zeer goed spel, het onderspit moeten delven. Maar wij zijn er van overtuigd, dat volgend jaar de over winning óók naar Heineken 2 zal gaan. Opmerkelijk is, dat de uitslagen van beide teams iedere zaterdagmid dag precies gelijk waren, echter met dit belangrijke verschil dat Heineken 1 steeds gewonnen had! Zoals reeds bekend, heeft ons kampioensteam op de Interbrouwerij Sportdag in Am sterdam ook alle wedstrijden ge wonnen! Rest ons nog te vermelden, dat de uitslagen van de door ons gespeelde competitiewedstrijden als volgt zijn: Heineken 1Toeg. H'berg 41 C.C. 2Heineken 1 05 Heineken 1Deuce Again 4 32 Toeg. H'bergHeineken 1 05 Heineken 1C.C. 2 41 Deuce Again 4Heineken 1 23 D.D.H. 7Heineken 2 41 Heineken 2Sliedr. 1 05 Wilton F 1Heineken 2 32 Heineken 2D.D.H. 7 05 Sliedrecht 1Heineken 2 41 Heineken 2Wilton F 1 23 Next time better, Heineken 2, thumbs up!! Ons derde lustrum hebben wij gevierd met een uitstapje naar de Achterhoek. Op 28 mei was het al om acht uur aantreden op de brouwerij. Opgewekt vertrok het gezelschap in de richting Gorinchem (koffie bij Van Kekem) en vandaar ging het naar Oosterbeek, waar het gezelschap een leuke boottocht werd aangeboden, die bijzonder in de smaak viel. Het mu zikale gedeelte ontbrak daar niet en al gauw gingen in opperbeste stem ming de benen van de vloer. Vervolgens, het was ongeveer twaalf uur, werd de reis voortgezet naar Dieren, waar ons een stevige maaltijd wachtte. Na het eten was het even uitblazen bij de Postbank. Mevrouw Beuseker vierde die dag juist haar verjaardag en met zoveel roem past geen enkele klaverjasser. Het was de dames en heren wel toevertrouwd dit heuglijke feit te herdenken. Daarna gingen wij verder en wel naar de Loenense waterval en zo te gen half vijf werd de terugreis aan vaard. De warme maaltijd in Amers foort werd alle eer aangedaan en welvoldaan gingen wij op huis aan, echter niet nadat in Oudewater de reis nog voor een gezellig uurtje on derbroken was. Een onvergetelijke dag! Wij mogen niet nalaten het bestuur dank te brengen voor de voortreffelijke orga nisatie.

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 26