HET JAARLIJKSE UITSTAPJE VAN DE ROTTERDAMSE OUDJES Direct na aankomst in het dierenpark dromde het gezelschap samen rond de dichtstbijzijnde verblijven. De dieren voelden er kennelijk niet veel voor, sa men met de mensen gefotografeerd te worden Voor de negende maal hebben, op woensdag 7 juni jongstleden, onze Rotterdamse gepensioneerden hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. Zeven bussen waren nodig om het gezel schap, 280 man sterk, te vervoeren. Het weer, hoewel niet zo stralend als andere jaren, was eigenlijk „geknipt" voor deze dag: droog, behoudens een enkel buitje, en niet te warm. Ouwehand's Dierenpark was deze maal het doel van de tocht. Om goed half negen vertrok de colonne bussen van de brouwerij voor het eerste gedeelte van de heen reis, dat via Krimpen aan de IJssel en Schoonhoven naar Bunnik ging, waar in „Motorest" werd aangelegd voor een kopje koffie met gebak. Ook op het tweede gedeelte van de route, dat via Driebergen, Doorn en Leersum was uitgestippeld, viel volop van het steeds wisselende natuur schoon te genieten. Toen het gezelschap bij het dieren park aankwam, was het nog steeds prima weer, zodat besloten werd direct met de rondwandeling te be ginnen. Aanvankelijk dromde het hele gezelschap samen om de dichtst- In afwachting van het diner bijzijnde kooien en verblijven, waarbij de apen, zoals gewoonlijk, de grootste attractie vormden. Toen zij echter met zand begonnen te smijten, was de aardigheid er gauw af. Spoedig zag men dan ook onze oudjes, vergezeld van hun vrouw of een familielid, getweeën of in kleine groepjes rustig kuierend door het park dwalen. Om half twee was het verzamelen geblazen voor het restaurant, waar alles gereed stond voor het diner. Er werd lang en gezellig getafeld en het deerde dan ook niemand, dat buiten een fikse regenbui neerkletterde. Het vertrek huistoe moest enige tijd worden uitgesteld, omdat enkele leden van het gezelschap op het appèl ont braken. Door een andere uitgang kwamen zij tenslotte opdagen, waarna de terugreis kon worden aanvaard. Via een andere route ging het toen in snelle vaart naar Rotterdam, waar in kantine Hollandia alles gereed stond voor een gezellig samenzijn-tot-slot. Ook dit negende uitstapje behoort weer tot het verleden. Onze oudjes zullen er met heel veel plezier aan terugdenken en naast de dank aan de Directie, die door de heer Oosterbroek na afloop van het diner werd ver tolkt, past ook een woord van lof voor de organisatoren. Het liep, let terlijk en figuurlijk, op rolletjes. De apen hadden, als vanouds, het meeste succes. Toen zij echter niet genoeg ver snaperingen toegestopt kregen naar hun zin, begonnen zij met zand te smijten 23

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 25