DE SCHIJNWERPER OP ONZE GEPENSIONEERDEN EENMAAL IN DE MAAND: OP NAAR DE SOOS! Sinds enige tijd komen zowel in Amsterdam als in Rotterdam eens per maand onze gepensioneer den op de brouwerij bijeen voor een gezellig onderonsje in, wat wij zouden willen noemen, hun sociëteit. In Rotterdam is dat op elke laatste donderdag, in Amsterdam op elke laatste vrijdag van de maand. Voorheen was het zo, dat onze gepensioneerden elke week op de brouwerij hun pensioenuitkering in ontvangst kwamen nemen. En dat niet alleen. Vanzelfsprekend werd hier en daar, onder het genot van een glas bier, een praatje aangeknoopt over allerlei zaken in en om de brouwerij. Dingen, waarvoor onze oude garde nog altijd alle belang stelling heeft. Toen echter kortelings in de wijze van uitbetaling van de pensioenen om administratieve redenen verandering werd gebracht, kwam daarmee tevens het wekelijkse loopje naar de brouwerij te ver vallen. Het contact met de brouwerij werd echter toch niet geheel verbroken, omdat besloten werd voor onze oude garde maandelijks een bijeenkomst in de kantine te heieggen. Daar is dan gelegenheid te over voor een praatje, een spelletje kaarten, dammen of schaken en in Rotterdam bovendien voor een partijtje biljart. En bij dit alles weer even vanzelfsprekend enkele glaasjes bier. De eerste bijeenkomst in onze bejaardensociëteit gaf een grote opkomst te zien en ook de tweede maal waren er enkele tientallen van onze oudjes aanwezig. De foto's laten u enkele momenten zien uit de tweede „zitting", eind mei, te Amsterdam en Rotterdam. Rechtsboven: In de Amsterdamse kantine troffen we o.a. deze groep aan met v.l.n.r. (rondgaande) de heren Koek, Münichsdorfer, Calandt, Visser, Berends, Staalheuver en Haspels. Linksboven: In kantine Hollandia te Rotterdam werd druk gekaart. Op de achtergrond v.l.n.r. de heren Van de Koore, De Rijcke, Boerewinkel, Lut- hart en Vriens. Op de voorgrond v.l.n.r. (rondg.) de heren Schrader, Schuierman, Groos en Pols. Boven: Dit waren de Amsterdamse klaverjassers. V.l.n.r. (rondg.) de heren Pijnaker, Elverding G. A., Spruyt, Hoonhout en Heijt. Rechts: Rotterdam, afdeling sterke verhalen". V.r.n.l. de heren Schellaart, Dijkxhoorn, Baak, Ver hulst, Van der Vloed, Van Offeren en Tilroe. 22

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 24