En de voetbal rolde weer.... Nog eenmaal herleefde de glorie van het vroegere Rot terdamse H.B.M.-elftal, toen zaterdag 27 mei jl. aan voerder Salomons met zijn mannen het veld betrad om strijd te leveren tegen een Bossche „combinatie". Deze wedstrijd vormde de hoofdschotel van een bijeenkomst van oud-H.B.M.-voetballers, die op uitnodiging van de heer Vestergaard naar Den Bosch waren gekomen. Met grote belangstelling volgde de heer Ves tergaard, samen met de heer Berkemeier, het verloop van de wedstrijd. Zoals u wellicht weet, werd de kantoor voetbalclub H.B.M. in 1927 opgericht. Gedurende het bestaan van deze vereni ging was ook de heer Vestergaard enkele jaren actief lid. Tijdens de oorlog, in 1944, ging H.B.M. ter ziele. Maar het contact tussen de spelers ging niet hele maal verloren, getuige ook het cadeau, dat de heer Vestergaard ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum door zijn vroegere clubleden werd aangeboden. Het toen geopperde plan om nog eens 'n keer met het „oude" elftal een wedstrijd te spelen, resulteerde ten slotte in de reeds genoemde uitnodiging, die ruim dertig oud-spelers, van wie sommige de leeftijd der sterken al hadden bereikt, naar de stad van „zoete, lieve Gerritje" bracht. Na aankomst op de brouwerij werden alle deelnemers door de heer Vestergaard persoonlijk begroet en vervolgens door hem in een kort welkomstwoord toege sproken. Enigszins wegwijs gemaakt door een si tuatiebeschrijving van de brouwerij, die door de heer Kuikman op „commerciële" wijze ten beste werd gegeven, namen de Rotterdamse gasten daarna in kleine groepjes deel aan een excursie door het bedrijf. Voor velen van hen betekende dit de eerste kennismaking met de Bossche brouwerij, waar, in verband met de vrije zaterdag, een diepe rust heerste. Zelfs een van de liften scheen door deze rust te zijn aangestoken en weigerde omhoog te gaan. Of kwam het door het gewicht van een der excursieleiders, dat de lift in plaats van naar boven, naar beneden ging In het ontvangstcentrum werd nog snel een broodje worst genuttigd, waarna het gezelschap naar het stadion „De Vliert" vertrok, waar op een van de bijvelden de met spanning tegemoetgeziene wedstrijd zou plaatsvinden. Wie gedacht had, dat de oudjes uit Rotterdam een gemakkelijke Bossche prooi zouden worden, vergiste zich deer lijk. De veteranen lieten verrassend goed spel zien en het heiligdom van keeper Gou verneur kwam minstens even vaak in ge vaar als het Rotterdamse doel, dat vóór de rust door Salomons en in de tweede helft door Lammens uitstekend werd ver dedigd. De ruststand wees dan ook slechts 32 in het voordeel van Den Bosch aan en dat het in totaal ruim 600 jaar oude Rotterdamse team ten slotte met 54 verloor, was voor de oud-H.B.M.'ers een bijzonder eervol resultaat. Ondanks het feit, dat zij in de tweede helft met twaalf man speelden Na afloop werden de gebruikelijke ca deaus uitgewisseld en bedankte de heer Vestergaard spelers en scheidsrechter voor de bijzonder plezierige wedstrijd, die zij de kleine schare supporters hadden „voorgezet". Teruggekeerd op de brouwerij deed het gezelschap de voortreffelijke koffietafel alle eer aan, waarna om half zes de bus met de gasten weer koers zette naar Rotterdam. Dit weerzien - van - oude - sportmakkers heeft bij allen, en speciaal bij hen die destijds buitenlid van H.B.M. waren, vele prettige herinneringen opgeroepen en waar het ook voor de rest van deze dag een ieder naar de zin ging, past een woord van lof voor de organisatie, die bij de voetbalsecretaris van Den Bosch, de heer De Bodt, in goede handen was. Foto rechts bovenaan: Het lijkt of de Bossche voorhoede ,,op de vuist" wil; de bal is in het bezit van de uitgelopen Salomons, Foto boven: Tegen dit schot van Vermeule was doelman Gouverneur niet opgewassen. Foto links: Het H.B.M.-team. Staande v.l.n.r. Van Ginneke. Vermeer, Maissan, Norp, Van Wijk, Van Dijk, Sutter, 't Hart, Salomons, Van Hotten. Knielend: v.l.n.r. Van Gent, Lammens, Van Schooneveld, De Blank, De Raad en Vermeule. 21

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 23