FOTOWEDSTRIJD 1961: met uw camera op jacht Er komt weer een fotowedstrijd! Opnieuw wordt u uitgenodigd met uw camera op jacht te gaan en ons het beste van uw buit toe te sturen. De opzet van deze fotowedstrijd is anders dan in voorgaande jaren. Het is deze keer niet zo, dat van u gevraagd wordt speciaal tijdens uw vakantie er op uit te gaan om een mooie prent te maken. Ook tijdens de weekeinden, in het algemeen in uw vrije tijd dus, kunt u trachten een plaat te schieten, die de moeite waard is om ingezonden te worden. Bovendien hebben we, om de „kleine amateurs" dezelfde kans te geven als de ervaren fotoclubleden, c.q. de gevorderde „zelfwerkers", voor elk van beide groepen een apart onderwerp vastgesteld. In beide groepen zijn drie prijzen te behalen. Voor de eenvoudige amateurfotografen is als onderwerp gekozen: het dier. Een opgave, waarbij u zowel dicht bij huis als in de natuur op jacht kunt gaan. Wèl moeten wij u erop attent maken, dat wij ook in dit genre foto's van enig gehalte verwachten. Dus geen opnamen van zomaar een hond, of zomaar twee paarden. Probeert u er echt iets van te maken. Voor de ervaren camerabezitters hebben wij het uiteraard wat moeilijker gemaakt. Van hen vragen wij actiefoto's, opnamen dus die slechts éénmaal, ge durende één bepaald moment gemaakt kunnen worden. „Snapshots" dus, waaronder wij ook verstaan de opnamen van bijvoorbeeld een typische uitdrukking op iemands gezicht, onderdelen van straatscènes, markttafereeltjes enz. Vooral als de zwaan zijn veren opzet, vormt hij een dankbaar onderwerp. heidshalve opgegeven worden in welke groep, A of B, men uitkomt. Inzendingen richten aan Redactie Vers van 't Vat, Amsterdam. 4. Per deelnemer mogen maximaal 2 foto's (zwart/wit) ingezonden worden. 5. Uitsluitend in dit jaar gemaakte foto's dingen mee naar de prij zen. 6. Voor een juiste beoordeling is het noodzakelijk, dat de inzen dingen van groep A op het for maat 10% x 14% cm (wereld postkaart) en de inzendingen van groep B op het formaat 13 x 18 cm aan de jury worden voorgelegd. De deelnemers wordt verzocht zich strikt aan deze voorwaarde te houden. 7. De jury zal bestaan uit J. G. Timmer, reclamechef Heineken, Lood van Bennekom, lid Ned. Ver. van Fotojournalisten en W. J. Bruggeman, redacteur. 8. De deelnemers verklaren zich akkoord met eventuele plaat sing van de door hen ingezonden foto's. De voorwaarden luiden als volgt: 1. Deelneming staat open voor alle Heineken-werknemers, in binnen- en buitenland. 2. De deelnemers worden onder gebracht in twee categorieën, te weten A. De beginnelingen en de enigszins gevorderde ama teurfotografen. B. De ervaren fotoclubleden en de gevorderde „zelfwerkers". 3. Achter op de foto dient, behalve de naam en het volledige adres van de inzender, ook het type camera vermeld te worden, dat voor de opname (n) gebruikt werd. Verder moet volledig- Deze foto werd, van een afstand van ongeveer 30 centimeter, gemaakt door een beginneling. Hij gebruikte daarvoor een boxcamera met voorzetlens, een meetlat eneen geduldige Siamese kater. 9. De sluitingsdatum is vastgesteld op 15 oktober 1961. 10. In iedere categorie worden drie prijzen beschikbaar gesteld, een eerste prijs van 25,een tweede prijs van 15,en een derde prijs van 10, Op jacht dus, amateur fotograf en van Heineken Op jacht met uw camera als schietgeweer. Hetzij om op een bijzondere wijze een dier te „schieten"hetzij om van een actie net dat ene moment te „vangen"Voor de scherpschutters liggen een paar mooie prijzen klaar. Zorgt u er met z'n allen voor, dat de jury het straks niet gemakkelijk heeft om uit een groot aantal inzendingen ten slotte de beste resultaten te voorschijn te halen. Wij wensen u op uw jacht veel succes Foto boven: Voor dergelijke actiefoto's is niet beslist een snelle camera, maar wel een vlugge reactie vereist. Foto onder: Een heel ander soort actie, waar voor wèl een snelle camera nodig is. 20

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 22