PERSONALIA BUITENLAND Afscheid in Singapore en in Rotterdam Drie maal werd in de afgelopen maanden afscheid genomen van een collega, die wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd onze maatschappij ging verlaten. Begin mei gebeurde dat in Singapore, waar de heer D. de Bood vertrok om in het vaderland van een welverdiende rust te gaan genieten. Eind mei en eind juli namen wij in Rotterdam afscheid van de heren J. F. Allart en N. M. Kip. SINGAPORE. Zoals wij in het vorige nummer van Vers van 't Vat reeds meldden, keerde de heer D. de Bood met zijn gezin in de eerste helft van mei in Nederland terug wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer De Bood trad op 4 augustus 1930 in dienst van Heineken en werd eind september 1945 uitgezonden naar Malayan Breweries Ltd., Singapore in de functie van machi nist, welke functie hij tot zijn pensionering heeft vervuld. Op de foto ziet u dan ook dat zijn revers gesierd zijn met de Heineken-ster, hem verleend bij zijn 25-jarig jubileum en het M.B.L.-speldje, dat ter plaatse wordt verleend na 15-jarig dienstverband. De foto werd genomen op het vliegveld te Singapore vlak voor het vertrek naar Nederland. V.l.n.r.: de heren L. E. Schilling, dr. L. Bels en J. van Meel, die de heer De Bood (rechts) een laatste afscheidsgroet toedrinken. Wij wensen de heer De Bood nog vele gelukkige jaren te midden van zijn gezin. ROTTERDAM. De heer Allart, die op 31 mei jl. afscheid nam, is, gedurende de jaren dat hij bij Heineken in dienst was, in de bottelarij en in de ligkelder werkzaam geweest. Voor zijn indiensttreding heeft de heer Allart een avontuur lijk leven geleid. Zo heeft hij onder meer de zeven zeeën bevaren en dat hij ook na zijn pensionering niet „bij de pakken gaat neerzitten" blijkt wel hieruit, dat hij van plan is de bouw van de Rotterdamse metro op de voet te gaan volgen. Namens het Jubileumfonds overhandigde de heer C. Molijn de tradi tionele envelop aan de heer Allart (links). Vrijdag 30 juni jl. werd afscheid genomen van een van de oudgedienden van de Rotterdamse brouwerij, de heer Kip. Na zijn indiensttreding in 1912 werd de heer Kip, nadat hij korte tijd in de bottelarij en de stal werkzaam was ge weest, overgeplaatst naar de gistkelder, waar hij gedurende praktisch zijn gehele diensttijd (bijna 50 jaar!) zich speciaal heeft toegelegd op de wortkoeling. In deze afdeling heeft hij zich een bijzonder grote ervaring verworven en vele malen werd hij dan ook door bazen zowel als door collega's ge raadpleegd. Na de ontvangst bij de bedrijfsleider, waarbij allerlei herinne ringen uit de oude tijd werden opgediept, nam de heer Kip in kantine Hollandia verder afscheid van collega's en beken den. Daar werd hem, namens het personeel en de bazen van de gistkelder, een envelop met inhoud aangeboden, terwijl hij verder onder andere nog werd toegesproken door een vertegenwoordiger van het N.V.V. Het afscheid van de heer Kip (links) kenmerkte zich door een zeer geanimeerde stemming. Op 25 mei vertrok de heer W. Zwa nenburg uit Lagos met verlof naar Nederland. Mevrouw A. Krouwer-Greve reisde op 25 mei van Rotterdam naar Léo- poldville, waar haar echtgenoot als afdelingschef werkzaam is. Na beëindiging van hun verlof ver trokken de heer G. den Hoed en zijn gezin op 30 mei naar Lagos. Op 3 juni vond in Nieuw-Zeeland het huwelijk plaats tussen de heer P. R. Motley en mejuffrouw G. M. Ave- rill. De heer H. Klos en zijn gezin arri veerden op 5 juni in Zurich met Euro pees verlof. Op 13 juni vertrok de heer H. Ger ritsen naar Caracas, waar hij als af delingschef in dienst trad van de C.A. Cerveceria Heineken de Vene zuela. De heer J. A. Koenraad werd op 14 juni naar Kumasi uitgezonden om daar als machinist bij Kumasi Brew ery Ltd. tewerkgesteld te worden. Op 21 juni is de heer J. Huizing naar Singapore vertrokken, waar hij als machinist bij Malayan Breweries Ltd. werkzaam zal zijn. Op 23 juni is mevrouw Vermeulen uit Surabaia via Singapore naar Ne derland vertrokken. Van 11 tot 24 juni heeft de heer A. Farag, Directeur Commercial bij Les Pyramides S.A. in Cairo, een bezoek gebracht aan Heineken Nederland. De heer J. Lens van Rijn is op 28 juni, na beëindiging van zijn verlof, naar Lagos teruggekeerd. De heer P. Reineke van de afdeling export is op 22 juni naar Lagos ver trokken, waar hij in dienst is getre den van Heineken's (Nigeria) Ltd. 18

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 20