heer Lussenburg verscheidene afdelingen van het bedrijf als de stal, de bottelarij en de pekkerij doorlopen. De laatste jaren was hij werkzaam bij het onderhoud van de gebouwen en vanaf 1960 in de garagewerkplaats. In zijn vrije tijd deed de heer Lussenburg aanvankelijk veel aan jeugdwerk, iets dat hij later om gezondheidsredenen moest opgeven. Op het ogenblik, dat de foto ter gelegen heid van zijn jubileum werd gemaakt, was hij als lopend patiënt juist „op bezoek" in de garage. Intussen is hij weer zover hersteld, dat hij, zij het op halve kracht, weer aan het werk is gegaan. Na de ontvangst bij de bedrijfsleider werd de viering van het jubileum voortgezet in kantine Hollandia, waar vele collega's en bekenden de jubilaris de hand kwamen drukken. Onder grote belangstelling werd op donderdag 22 juni jongstleden het 25-jarig jubileum gevierd van de heer B. A. Dammers, chef van de magazijnadministratie van de Amsterdamse brouwerij. De twee sprekers van deze middag hebben uitgebreid de verschillende facetten van de jubilaris belicht. De üp 22 juni il. werd onze tweede, zilveren jubilaris, de heer B. A Dammers, chef van de magazijnadministratie te Amsterdam, in de bloemetjes gezet. heer Nijman legde vooral het accent op de loopbaan van de heer Dammers, hoewel daarbij ook enkele malen een humoristisch voorval alsook de hobby van de jubi laris ter sprake kwam. De „overdracht" van het cadeau vond met enig ceremo nieel plaats door het openen van het gordijn voor het toneel, waardoor twee prachtige tuinstoelen, compleet met parasol, zichtbaar werden. De heer Nijman besloot zijn toespraak met het overhandigen van nog enkele „aanvullende" geschenken, enige grammofoonplaten en boeken. Namens de sportvereniging H.B.M. voerde daarna de heer Duiker het woord. Hij schilderde de jubilaris als een trouw (25 jaar) en actief lid van de sportvereniging, die zowel aan de bridgetafel als op de tennisbaan zijn sporen heeft verdiend, terwijl hij bovendien aan menige sportavond zijn muzikale medewerking heeft verleend. Naast de dank voor deze verdiensten sprak de heer Duiker de hoop uit, dat ook in de toekomst nog vele malen een beroep op deze muzikale medewerking mag worden gedaan. Na het dankwoord van de heer Dammers werd hem nog een bijzondere verrassing bereid door het optreden De heer G. van Wijk, baas ziederij en gistkelder in Den Bosch, her- dacnt op 24 juni jImaar vierde op 22 juni zijn zilveren jubileum. van de heer Solans Castells, die de jubilaris de Spaanse aria „Granada" toezong. Op verzoek van de aanwezigen nam de jubilaris daarna plaats achter de piano en speelde het „Impromptu in as" van Schubert, waarmee, op muzikale wijze, het slot kwam van deze Amsterdamse jubileumviering. Ongeveer tezelfdertijd vond in Den Bosch de viering van het jubileum van de heer G. van Wijk plaats, waar van wij het volgende verslag ontvingen. Het was deze keer de heer G. van Wijk, baas ziederij en gistkelder, die 22 juni jl. het feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij Heineken. Na een gezellig samenzijn „buitensbrouwerij" werden de bloemetjes verder buiten gezet in de kantine, waar vele genodigden de jubilaris bij deze activiteiten een handje hielpen. In zijn toespraak excuseerde de heer Kloppenburg de afwezigheid van de heer Feith, en de zeer korte aan wezigheid van de heer Wittert, die helaas verhinderd waren deze viering bij te wonen. Als onderscheiding voor de 25 dienstjaren van de heer Van Wijk, speldde de heer Kloppenburg de jubilaris het Heineken-insigne in goud op. Zowel de heer Kloppenburg als de heer Van Rossem prezen de kennis en de bekwaamheid van de heer Van Wijk, die vooral van groot nut waren in de periode dat hij in Singapore werkte (van 1945 1957), en toen hij in 's-Hertogenbosch werd aangesteld. Ook uit de toespraken van collega's en oud-collega's van de heer Van Wijk en van de vertegenwoordigers van de andere brouwerijen sprak grote waardering voor de bekwaamheid van de jubilaris en de humor waarmee hij alles bekijkt, zodat men vaak de indruk krijgt dat hij werkelijk alles zo gemakkelijk opvat. Ook kenden zij hem als een prettig collega, met wie iedereen goed kon samenwerken. De heer Van Essen uit Amsterdam stipte nog aan, dat het niet zo'n geweldige prestatie is om 25 jaar bij eenzelfde firma werkzaam te blijven, maar om zijn werk na 25 jaar nog steeds met hetzelfde élan en het zelfde gevoel voor humor te verrichten. Door de heer De Jonge werden op geestige manier nog vele herinneringen opgehaald uit hun gezamenlijke Singapore-tijd. Als blijken van waardering golden zeker ook de vele cadeaus die de heer Van Wijk ontving, waaronder de traditionele enveloppe met inhoud, een draagbaar radiotoestel, sigaren en een boekenbon. Ten slotte bedankte de jubilaris voor alle belangstelling, die hij had ondervonden ter gelegenheid van dit feest. Daarna verzocht hij weer over te gaan tot de orde van de dag, namelijk. bier, aan welk verzoek met spoed en graagte door iedereen werd voldaan. 17

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 19