DRIE ZILVEREN EN TWEE 40-JARIGE JUBILEA De naam Hirt is op de Rotterdamse brouwerij een bekende klank. Dit is de heer W. Hirt, die 30 mei jl. de veertig dienstjaren op zijn naam bracht. stuur gezeten en vooral in de „goeie, ouwe tijd" is hij bij menig sterk verhaal betrokken geweest. De viering van het jubileum van de heer Hirt vond, in verband met het feit dat zijn vrouw kort daarvoor een operatie had ondergaan, in de huiselijke kring plaats. Daar werd hem ook, in het bijzijn van de heren Van Leen, Van Wijk en Ruivenkamp, door de bedrijfsleider ir. Wanschers het Heineken-embleem opgespeld, waarna men nog enige tijd gezellig bijeenzat. Ook verder heeft het de jubilaris niet aan belangstelling ontbroken, want aan het eind van de middag kwamen, na gedane arbeid, nog vele collega's en bekenden hun gelukwensen aanbieden. Het 25-jarig dienstjubileum van de heer A. van Gulik, dat officieel op 2 juni viel, werd maandag 5 juni in een meer dan volle Raadskelder te Rotterdam gevierd. De jubilaris, sinds enkele jaren baas van de gistkelder, werd Het tweede 40-jarige jubileum werd op 15 juni jl. door de heer A. Lussenburg gevierd, die u hier in gesprek ziet met de chef garage, de heer Van Leen. allereerst toegesproken door ir. Wanschers, die hem vervolgens het Heineken-insigne op de revers speldde. Ook van de andere brouwerijen waren vertegenwoordi gers gekomen, waarvan de heer Hollander voor Am sterdam en de heer Wisse voor Den Bosch het woord voerden. Tijdens deze toespraken werden verscheidene humoristische situaties uit de loopbaan van de heer Van Gulik opgehaald, waarbij onder meer naar voren kwam, dat de jubilaris bepaald aanleg heeft voor het blussen van binnenbrandjes. Ook de hobby van de heer Van Gulik kwam ter sprake. Dat bleek de filmerij te zijn, waarbij hij zich speciaal toelegt op het bereiken van „gastronomische effecten". Nadat ook de heren Kievits en Vol zich als goede sprekers hadden ontpopt, dankte de jubilaris ten slotte met enkele woorden voor deze bijzonder prettige viering van zijn jubileum, een gebeurtenis, waartegen hij wel had opgezien, maar die hij, achteraf bezien, niet graag had willen missen. De tweede jubilaris in de maand juni was de heer A. Lussenburg, die op 15 juni jl. de veertig dienstjaren achter zijn naam schreef. Gedurende die jaren heeft de Het overzicht van de jubilea van dit jaar leert ons, dat vanaf eind februari tot eind mei uitsluitend in Rotter dam het insigne voor een 25- of 40-jarig dienstverband (in totaal zestien maalwerd opgespeld. In de afgelopen maand werd deze hegemonievan Rotterdam eindelijk „doorbroken"toen zowel op de Amsterdamse als op de Bossche brouwerij een jubilaris in de bloemetjes werd gezet. Vooral voor Den Bosch vormde dit een bijzondere gebeurtenis. Immers, in het nog zo jonge bestaan van deze vestiging was dit de tweede viering van een jubileum, een viering, die men dan ook op echt Bossche wijze heeft opgezet. De jubilarissen, die deze keer de revue passeren, zijn de heren W. Hirt, Rotterdam, 40 jaar, A. van Gulik, Rotterdam, 25 jaar, A. Lussenburg, Rotterdam, 40 jaar, B. A. Dammers, Amsterdam, 25 jaar en G. van Wijk, Den Bosch, 25 jaar. Op 30 mei jongstleden was de heer W. Hirt veertig jaar in dienst van Heineken. Hij is een van degenen, die de gehele ontwikkeling van de paardentractie via de eerste auto's tot het moderne wagenpark, waarover wij op het ogenblik beschikken, hebben meegemaakt. Ge durende al die jaren heeft hij op de bok en achter het De eerste van de drie zilveren jubilarissen van de afgelopen maand was de heer A. van Gulik, baas gistkelder te Rotterdam (2 juni 1961). meest getapt 16

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 18