if id st ation West-Europa Expres vonden, stapte uit en verzamelde zich in de kantine, waar onze directeur, de heer Kloppenburg, een welkomstwoord sprak. Intussen reed de trein zover terug, dat de uitgang van de kantine vrij kwam, waarna de congressisten in twee grote groepen langs twee op elkaar aansluitende routes de bottelarij gingen bezichtigen. Toen men na afloop van de rondgang weer in de kantine was teruggekeerd voor een biertje, een hapje en nadere mon delinge informatie, reed de trein weer voor. Personeel van Den Bosch zorgde ervoor, dat er op elke zitplaats een speciaal Heinekenglas met het embleem van het congres werd gede poneerd en dat elk rijtuig werd voorzien van een voldoend aantal dozen met goed gekoelde flessen. Om 17.10 uur, precies op de afgesproken tijd, waren de zeer voldane congressisten weer aan boord van de trein, die daarop naar Antwerpen vertrok, waar het congres werd voortgezet. Het eindstation Heineken-Den Bosch was weer een gewone brouwerij geworden Bij de foto's. Toen de trein, op weg van het station naar de brouwerij, tussen de Bossche huizen door reed, was het nog droog (1). Maar bij de aankomst op de brouwerij goot het pijpestelen (2), zodat ieder snel een goed heenkomen zocht in de kantine (3), waar de heer Kloppenburg een kort welkomst woord sprak (4). Vervolgens begaven de gasten zich naar de bottelarij (5), waar voor de verschillende onderdelen grote belangstelling werd getoond (6, 7 en 8). Na afloop van de rondleiding werd in de kantine een goed glas bier geschonken en gedronken (9). Tijdens deze verpozing spraken de president van het congres, de heer J. Hanus (2e van links) en de secretaris, de heer M. Caron, tegenover de heren Kloppenburg en d'Artillac Brill hun waardering uit voor de ontvangst van dit grote internationale gezelschap (10). Vóór het vertrek dankte de heer Kloppenburg uit naam van ons bedrijf de adjunct-hoofdstationchef, de heer Mol, voor de door de Nederlandsche Spoorwegen geboden service (11), waarna de West-Europa Expres zich in beweging zette voor de terug reis, van „station" Heineken-Den Bosch naar Antwerpen (12).

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 17