Uit handen van de heer Witten ontving de captain van de winnende ploeg, de heer Van Houweninge, de beker. VOETBAL Om precies twaalf uur begon dit on derdeel van de driekamp op het zon overgoten Meerboys-terrein met de ontmoeting AmsterdamRotterdam. In deze zeer sportieve strijd trokken de Maasstedelingen door een beter ploegverband verdiend met 20 aan het langste eind. Volgens het schema zou daarna Rotterdam tegen Den Bosch moeten uitkomen. Om echter de spelers even wat op verhaal te Een hoekje van de officiële tafel. V.r.n.l. de heren Wittert, Madaison (Malayan Breweries Ltd.) en Siemens. laten komen, was tussen de drie offi ciële wedstrijden een speelhelft van de ontmoeting tussen de reserveteams van Amsterdam en Rotterdam inge last. Deze eerste helft eindigde onbe slist, waarna onmiddellijk de elftal len van Rotterdam en Den Bosch in het strijdperk traden. Dit werd de boeiendste wedstrijd van de dag met vooral in het eerste kwartier een fel aanvallend Den Bosch, dat echter door de sterke Rotterdamse verdedi ging bekwaam aan banden werd ge legd. In het verdere verloop wisten de Rotterdammers met een werkelijk mooi doelpunt ook deze strijd in hun voordeel te beslissen. Vervolgens kwamen de reserveteams voor de tweede maal in het veld. In deze tweede helft bleken de hoofd stedelingen de gelukkigen te zijn, want met een fraaie inswinger werd het enige doelpunt van deze wedstrijd gescoord. De ontmoeting AmsterdamDen Bosch was het sluitstuk van deze tak van sport. Al gauw bleek, dat beide teams zich tegen de Rotterdammers hadden leeggespeeld, zodat deze enigszins sfeerloze strijd eindigde zo als hij begonnen was. Rest ons nog te vermelden, dat de duur van de officiële wedstrijden twee maal een half uur bedroeg, ter wijl de reserves twee maal veertig minuten speelden. Al met al was het een prettige en sportieve dag, die van twaalf tot zes uur een verwoede strijd om de punten te zien heeft gegeven. De uitslagen luidden: RotterdamAmsterdam 2—0 RotterdamDen Bosch 10 AmsterdamDen Bosch 0-0 Amsterdam 2Rotterdam 2 10 Waardoor de eindstand werd: 1. Rotterdam 2 2 0 0 4 30 2. Den Bosch 2 0 111 01 3. Amsterdam 2 0 111 02 H. Na afloop van de strijd verzamelden de deelnemers met hun aanhang zich geleidelijk aan in de kantine, waar de bonnenboekjes snel dunner werden en de stemming met de minuut steeg. De broodjes en het bier smaakten best, de grammofoonmuziek overstemde ternauwernood het geroezemoes en de tjokvolle kantine „vloeide over" naar de feestelijk met netten, tonnetjes en affiches versierde koelbakkenzaal. In tussen steeg de spanning over de uit slag. Het gerucht hield aan, dat Rot terdam ook ditmaal met de beker zou gaan strijken, maar de wedstrijdlei ding liet niets los. Het was onze directeur, de heer Wittert, die ten slotte het verlossende woord sprak, nadat hij eerst duidelijk had gemaakt, dat de drie vestigingen hem even na aan het hart lagen, zij het om verschillende redenen. Hij kon de aanwezigen meedelen, dat inder daad Rotterdam de trofee mee naar huis kon nemen, maar dat het krachtsverschil tussen de drie teams ditmaal bijzonder klein was geweest. De uitslag was namelijk: 1. Rotter dam met 17 punten; 2. Amsterdam met 16 en 3. Den Bosch met 15 punten. Aan de captain van Rotterdam, de heer Van Houweninge, reikte de heer Wittert de wisselbeker uit, aan de heer Stap voor Amsterdam een groot metalen bord, dat ter beschikking De heer Wittert overhandigt de .derde prijs" aan de heer Leyerweert van Den Bosch. was gesteld door de Société de Bière, Les Pyramides te Cairo en aan de heer Leyerweert voor Den Bosch een siervaas, die ten geschenke was ge geven door de C.A. Cerveceria Hei- neken de Venezuela. Een speciaal woord van hulde voor de uitstekende organisatie richtte onze directeur tot de heer Stap en zijn medewerkers. Ook de voorzitters van de sportver enigingen spraken vriendelijke woor den. Wat veel voor de volgende krachtmeting belooft was, dat ze alle drie voorspelden, dat hun team de volgende keer zal winnen. We zijn benieuwd. De heer Stap nam voor Amsterdam dit fraaie bord in ontvangst. Onder de voortreffelijke tonen van de Bossche band in de kantine en van een Amsterdams orkestje in de koel bakkenzaal begon het feest daarna pas goed. Het mocht dan zijn, dat Den Bosch bij de wedstrijden als derde eindigde, bij het feest waren de Bosschenaren onmiskenbaar nummer één. Hun polonaises, waaraan de car navalservaring niet vreemd was, wa ren niet mis en brachten de zaal meteen in een prachtstemming. Alle deelnemers zullen ongetwijfeld met bijzonder veel genoegen terugzien op deze wel zeer geslaagde avond. 13

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 15