Spannende sport ontmoeting Rotterdam werd met Een Bossche aanval op het Rotterdamse doel. In tegenstelling tot vorig jaar zijn de weergoden deze keer de deelnemers aan de grote sportontmoeting uitermate gun stig gezind geweest. Na een kille en koude zaterdag werden wij allen op zondag 4 juni jongstleden verrast met het mooi ste weer, dat men zich voor zo'n evenement maar kan wensen. Dank zij de gulle zonneschijn, de grote animo onder spelers en supporters en een perfecte, allerwegen geroemde Amsterdamse organisatie, kunnen we dan ook deze tweede Interbrouwerij sportdag als bijzonder goed geslaagd in onze gedenkboeken vermelden. Er is op alle sportfronten duchtig gestreden en naarmate de dag vorderde, werd het duidelijk, dat werkelijk van een nek-aan-nek race tussen de drie vestigingen kon worden gesproken. Rotterdam werd ten slotte met een neuslengte verschil eerste, op de hielen gevolgd door Amsf«rdam met direct daarachter Den Bosch. 100 caramboles tegen zijn rivaal nog slechts 10. Toch wist Pieters deze partij nog uit het vuur te slepen door deze 100 caramboles in vier beurten Boven: De Rotterdamse visploeg aan de Edam mer Vaart. BILJARTEN Voor de strijd op het groene laken had elke brouwerij een team van zes spelers afgevaardigd. In het clublo kaal in de Looiersstraat werden om twaalf uur de eerste stoten gedaan in de partijen RotterdamDen Bosch. Aangezien Rotterdam en Den Bosch geen biljartclub hebben, waren de moyennes van deze spelers niet nauw keurig bekend. Al spoedig bleek, dat de Bosschenaren wel een beetje te hoog ingedeeld waren. Er werd echter om iedere carambole gevochten. Rot terdam won deze strijd met 84. De tweede ontmoeting ging tussen Rotterdam en Amsterdam. Hier bleek, dat de meer geroutineerde spe lers uit de hoofdstad, die allen lid zijn van de afdeling biljart en die dus wekelijks kunnen spelen, hun collega's uit de Maasstad de baas waren. De mooiste partij van de middag was wel die tussen Pieters, Amsterdam en Zijlmans, Rotterdam. Op een gegeven ogenblik moest eerstgenoemde nog Onder: De Amsterdamse biljarter Van Dam in actio. Het is duidelijk, dat het resultaat van één enkel onderdeel het beeld van de einduitslag totaal had kunnen wijzi gen. Rotterdam zal er natuurlijk op gebrand zijn volgend )aar voor de derde maal in successie de beker te veroveren. Daarentegen zullen Am- Bij het bridgen werd Amsterdam eerste. sterdam en Den Bosch alles in het werk stellen om dit streven te door kruisen. Dat belooft ook voor de volgende sportdag weer spannende wedstrijden De hierna volgende verslagen van de verschillende onderdelen (in alfabeti sche volgorde) zijn van de hand van de wedstrijdleiders, de heren Both, Versteeg, Koenders, Keiler, Seger, Duiker en Hollander, terwijl de heer Monfrooy uit Rotterdam de judo- ontmoeting voor zijn rekening heeft genomen. Gaarne zeggen wij deze heren dank voor de wijze waarop zij zich van deze extra taak hebben ge kweten. 10

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 12