Bezoek van de heer J. Festus uit Nigeria meegemaakt. Die ervaring komt hem in zijn functie van supervisor voor Heineken in Nigeria goed van pas. Aan het slot van het vraaggesprek zei de heer Festus overtuigd te zijn, dat dit bezoek aan de bakermat van het Heineken bier hem tot grote steun zal zijn bij zijn werk: het stimuleren van de verkoop van ons bier. Juist ook omdat, zoals hij opmerkte, in verband met de concurrentie steeds meer en andere argumenten moeten worden gebruikt on: de mensen te overtuigen, dat Heineken bier het beste bier is. Voor een tiendaags bezoek aan het land waar het Heineken bier gemaakt wordt, arriveerde op 12 mei jongstleden op Schiphol de heer J. Festus, een van de supervisors* van Heineken (Nigeria) Ltd. Dit bezoek was bedoeld als een beloning voor het voortreffelijke werk, dat de heer Festus in Nigeria voor ons heeft verricht. Behalve een uitgebreide kennismaking met de brouwerijen in Amsterdam, Rotterdam en Den Bosch, stonden ook de meest bekende bezienswaardigheden van ons land op het programma en de heer Festus was dan ook boorde vol impressies, toen wij, enkele dagen voor hij naar Nigeria terugkeerde, een kort vraaggesprek met hem hadden. De heer Festus was vol lof over de hartelijke ont vangst en het gastvrije onthaal, die hem hier ten deel waren gevallen. Bijzonder onder de indruk was hij van de bekende Hollandse zindelijkheid, terwijl hem ook de goede wegen in ons mooie land waren opgevallen. Sprekend over het eigenlijke doel van zijn bezoek, onze brouwerijen, gaf de heer Festus op enthousiaste wijze uiting aan zijn bewondering voor de uitermate hygiënische weg waarlangs ons bier bereid wordt, van de grond- stoffenbehandeling tot en met de ver pakking toe. De heer Festus, die nu zes jaar in onze dienst is, heeft in zijn land snel carrière gemaakt. Aanvankelijk werk te hij bij een importfirma en toen deze in 1955 werd opgeheven, ging hij met enkele andere employés over in Heineken-dienst. In die zes jaar heeft hij de verschillende facetten van het werk, als administratie, transport en distributie van reclamemateriaal Ook het Hollandse zeebanket moest na tuurlijk worden geproefd De beer Festus werd op Schiphol ver welkomd door onze heer Reineke MISS HEINEKEN BIER OP ST. LUCIA Onze agenten op St. Lucia, de firma J. E. Bergasse Company, lieten de bijzonder charmante Miss Heineken Bier, van wie u hieronder een foto ziet afgedrukt, meedingen naar de titel van „Carnaval Queen 1961". Met Sijtje Boes vóór de haven van Marken Een Heineken-supervisor is iemand, die toe zicht houdt op een team van drie of vier Afrikanen, die bars, hotels en winkeltjes be zoeken ter stimulering van de verkoop van ons bier. 7

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 9