Mr. D. U. Stikker, secretaris-generaal van de N.A.V.O. Onlangs is mr. D. U. Stikker benoemd tot secretaris-generaal van de Noordat- lantische Verdragsorganisatie. Door de ze benoeming te aanvaarden heeft mr. Stikker één van de meest verantwoor delijke en zwaarste politieke functies ter wereld op zich genomen. Mr. Stikker was van eind 1934 tot mid den 1948 directeur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij. Hij vond ons bedrijf in geestelijk en materieel opzicht klaar om de sprong van natio naal bedrijf naar internationaal concern te wagen en onder zijn inspirerende leiding was dit proces voltooid toen de oorlog uitbrak en de basis gelegd voor de verdere na-oorlogse ontplooiing. Heeft mr. Stikker alleen al hiermede zich zeer verdienstelijk gemaakt tegen over de Heineken-organisatie, hij heeft de dank van alle Nederlandse brouwers geoogst voor de wijze waarop hij in de oorlogsjaren het Centraal Brouwerij Kantoor heeft geleid en onder het motto „Samen de oorlog in, samen de oorlog uit" ervoor heeft gezorgd, dat alle brouwerijbedrijven zo goed en zo kwaad als het ging de bevrijding haalden. Na de oorlog heeft mr. Stikker door zijn activiteiten, verband houdende met de Stichting van de Arbeid een belang rijke bijdrage geleverd tot de arbeids- vrede in en het snelle economische her stel van ons land. Daarmede heeft hij in een bijzonder moeilijke periode het Nederlandse volk aan zich verplicht. Sinds zijn aftreden in 1952 als minister van Buitenlandse Zaken was hij H.M. Ambassadeur en laatstelijk diplomatiek vertegenwoordiger van Nederland bij de N.A.T.O. en de O.E.E.C., beide or ganisaties gevestigd te Parijs. Wij wensen mr. Stikker en zijn echtge note geluk met deze eervolle benoeming en hopen van harte, dat het hem gege ven zal zijn de taak, die hij zich heeft gesteld, tot een goed einde te brengen. Mr. Stikker is een nuchter denkend mens, iemand die met zijn beide benen op de grond staat en die risico's, mits „well calculated", niet schuwt. Hij is zeker niet de persoon, die zal strijden voor een verloren zaak en hij weet wat hij wil. Daarom vinden wij de benoe ming van mr. Stikker tot secretaris generaal van de N.A.T.O.-organisatie een bijzonder verheugend bericht. E.

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 3