Tulpenrally 1961 in het teken van de T-Ford Tijdens de internationale Tulpen rally van dit jaar met deelnemers uit Engeland, Duitsland, Zweden, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Amerika en Nederland, heeft Hei- neken op spectaculaire wijze acte de presence gegeven. Dat gebeurde met een T-Ford uit het jaar 1922, die zowel bij de start als bij de finish, die plaatsvond bij hotel Huis ter Duin te Noordwijk, aan wezig was. Deze „opzienbarende", antieke automobiel fungeerde tij dens de rally als officialwagen en stond gedurende de gehele start periode aan het begin van de ronde opgesteld met op de voor ruit „Heineken Rally Service". Bij de finish bevond zich tevens een met vlaggen en spandoeken versierde Heineken-bierstand, waar binnenkomende deelnemers drie blikjes bier (met opener) in een kartonnen dragertje uitgereikt kregen. Behalve als officialwagen heeft de oude Ford ook nog andere dien sten bewezen. Burgemeester Van Berkel van Noordwijk werd name lijk op zijn verzoek vergezeld van zijn echtgenote met de Heineken- Ford van huis gehaald en onder politie-escorte naar de finish ge bracht. Toen hij daar aankwam en de officials nog niet aanwezig bleken te zijn, vroeg hij, om zich Bij de foto's 1- Behalve de traditionele tulpen, ontvingen Pat Moss en Ann Wisdom (natuurlijk) ook een „rantsoen" Heineken-bier. 2. De winnaars van de Tulpenrally, Mabbs (achter het stuur en met een Heineken-pet op) en Griffiths, in de inmiddeis beroemd geworden Ford. 3. De aankomst van burgemeester Van Berkel van Noordwijk bij de finish. 4. De bekende Nederlandse rallyrijder Hans Tak in gesprek met onze heer Schipperijn. 5. Twee enthousiaste, Engelse supporters assisteerden bij het uitreiken van de blikjes bier. heen ziende: „Wat moet ik hier nu doen?" Waarop onze chauffeur antwoordde: „Stapt u maar weer in, burgemeester, want verderop staat een pilsje op u te wachten". „Dat lijkt mij een uitstekend idee", was het veelzeggende antwoord van Noordwijks eerste burger. Na afloop van de rally had de Ford ook van de zijde van de deelnemers veel bekijks. Vooral de Engelsen werden enthousiast bij het zien van deze „vooroorlogse" automobiel. De winnaars van de rally, Geoffry Mabbs en Les Grif fiths, alsook de winnaressen van de Coup des dames, de wereld bekende rallyrijdsters Pat Moss (zuster van Stirling Moss) en Ann Wisdom, stapten dan ook met ple zier over in de oude Ford. Van deze unieke combinatie van super snelle rallyrijders en -rijdsters in een antieke automobiel werden uiteraard de nodige foto's ge maakt. Ook tijdens het „optreden" van de Heineken-Ford vóór, tij dens en na de start en finish hebben de honderden aanwezige touristen de sluiters van hun ca mera's vele malen laten klikken. Na afloop was er in hotel Huis ter Duin in Noordwijk een groots slotfeest, waarbij de voor deze gelegenheid speciaal ingerichte Heineken-bar druk werd bezocht.

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 18