Van onze verenigingen (vervolg) OEN BOSCH TAFELTENNISSUCCESSEN Zo, de kogel is door de kerk, Heineken l is ongeslagen kampioen van de 4e klas der B.B.T.F. Bossche Bedrijfs Tafeltennis Federatie). Na spannende strijd is zij uiteindelijk toch nog met 5 punten voorsprong geëindigd op haar concurrent Wibo II, door deze vereniging in de laatste wedstrijd van de competitie een 64 nederlaag toe te brengen. Ook Heineken II heeft een eervol resultaat behaald. Zij eindigde op de 5e plaats van de ranglijst. Ongetwijfeld hadden zij nog hoger kunnen staan, indien zij de gehele competitie de beschikking hadden gehad over de op te stellen spelers. Eindstand: Heineken I Gespeeld 20 wedstrijden Gewonnen 19 wedstrijden Gelijk 1 wedstrijd Punten 39 punten score 17327 Heineken II Gespeeld 20 wedstrijden Gewonnen 10 wedstrijden Gelijk 3 wedstrijden Verloren 7 wedstrijden Punten 23 punten score 11090 In de volgende fase, de promotiewed strijden, is het Heineken I ook best gegaan. Tussen Heineken I, Wibo II en Wol ven III moest worden uitgemaakt, wie er het volgende jaar naar de 3e klas zou overgaan. Hierop hebben 2 van de 3 verenigingen een kans. Daar Heineken I reeds met 100 en Wibo II met 73 van Wolven III heeft gewonnen is het pleit reeds beslecht, zodat zowel Heineken I als Wibo II het volgend jaar in de 3e klas zullen uitkomen. Nog zijn de successen der tafel- tennis-afdeling niet afgelopen. Zowel Heineken I als Heineken II hebben de afgelopen weken deelgenomen aan „Het Zilveren Tafeltennis Tournooi" te Den Bosch. En met succes In dit tournooi komen de teams van zowel de le, 2e, 3e en 4e klas tegen elkaar uit. Hierin moesten de: le klassers de 2e klassers 3 punten, de 3e klassers 6 punten, de 4e klassers 10 punten, 2e klassers de 3e klassers 3 punten, de 4e klassers 6 punten, 3e klassers de 4e klassers 3 punten voorsprong geven. Waar niemand op gerekend had, was, dat beide teams steeds weer hun wed strijden wonnen en steeds dichter bij de begeerde ereprijs kwamen. Woensdag 17 mei zaten zowel Hei neken I als Heineken II in de halve finale. Heineken I, Kop en Kapteyns, had den als tegenstander het zojuist naar de 2e klas gepromoveerde Wibo I, terwijl Heineken II, Dries en Kaat- hoven, het op moest nemen tegen Z.N.D. I. Er was voor deze avond veel belang stelling daar tevens de finale ge speeld zou worden. Na vier wedstrij den was de stand bij Heineken I 22 gelijk en moest het dubbelspel de beslissing brengen. In drie sets werd Heineken I o/er- winnaar en kwam derhalve in de finale. Groot was hun verrassing toen zij hoorden dat Heineken II inmid dels met 50 afgerekend had met Z.N.D. zodat Heineken II in de fi nale hun tegenstander zou zijn. In de eerste wedstrijd wist Kop van Kaathoven in twee sets te winnen. Hierna won Kapteyns van Dries, zo dat hiermede de stand 20 voor Heineken I werd. Daar hierna Kop van Dries en Kap teyns van Kaathoven wonnen, werd de stand 40 voor Heineken I, waardoor dit team winnaar werd van de Zilveren Tafel en van de persoon lijke prijs in de vorm van een me daille. Dat alle vier de spelers moe gestreden, maar blij en trots waren met hun trofee, toont de foto. En dat alle op deze avond aanwezige Hei- neken-mensen op dit succes nog en kele biertjes hebben genomen, zal wel niemand hun kwalijk nemen. Kp. De „Zilveren Tafel" De winnaars Kapteyns en Kop (v.r.n.l.) met de door hen veroverde trofee. Van links naar rechts Dries en Kaathoven, die het tweede Heineken-team vormden, dat tot de finale doordrong. HENGELSPORT Op zaterdag 6 mei jl. trokken ruim 20 leden van Heineken's Hengel sportvereniging 's-Hertogenbosch er op uit om hun door het gesloten hen- gelseizoen voor de binnenwateren reeds enige maanden op non-actief gestelde hengelhartstocht op een der Zeeuwse zeearmen uit te leven, 's Morgens om 4.45 uur, het was nog maar juist licht, stonden de deelne mers met de meest uiteenlopende uit rustingen gereed om met een zestal wagens naar Bergen op Zoom te rij den, waar het gezelschap zich in scheepte op twee viskotters, die hen naar de visgronden brachten. Toen men daar aankwam bleek er een be hoorlijke deining te staan, die enkele deelnemers wat wit om de neus deed worden, ofschoon het niet zeker is of de deining inderdaad hiervan de oor zaak was, daar de aanblik van het aas (zeepieren en zagers) enige henge laars ook niet geheel onberoerd liet bij de gedachte, dat zij dit zelf aan de haak moesten slaan. Met veel elan werd het zeebanket te lijf gegaan, overigens met zeer wisselend succes. Hoe groot het enthousiasme was, bleek toen een der deelnemers, na een paling te hebben gevangen, zijn snoer daadwerkelijk met zijn handen en tanden verdedigde om het in de war geraken van de lijn te voorkomen. De vangst was niet overdadig, of schoon toch de meeste hengelaars met een maaltje vis naar huis konden keren. Enkele bijzondere vangsten mogen niet onvermeld blijven, zoals dikke palingen, vijf krabben aan drie haken en flinke dikke botten, die reeds aan boord gebakken en verorberd werden, besproeid met het meegenomen Hei neken Pils. Het was reeds avond geworden, toen de sportvissers in Den Bosch terug keerden, maar allen zullen met vol doening aan deze heerlijke visdag terugdenken.

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 16