VAN ONZE VER EN IGI NGEN AMSTERDAM VOETBALVIERKAMP Op het feestelijk met Heineken-vlag- gen versierde Meerboys-veld werd zondag 14 mei jongstleden de zesde Amsterdamse voetbalsportdag gehou den. Van 's morgens tien tot 's mid dags vier uur is er verwoed maar uiterst sportief gestreden om de be ker (lees: bel van onze vroegere ijstrekkerij). Het beste resultaat was voor de bottelarijmensen, die dit kleinood voor de eerste maal wisten te winnen. De vreugde hierover kwam tot uitdrukking in Spaanse tonelen na afloop van de laatste wed strijden. De uitslagen waren: bottelarij maandloners 00 garage smederij 00 maandloners smederij 00 Eerst na de pauze vielen de doel punten: maal. Van Monnikendam naar Edam. Hier werd de snelheidsproef afgeno men op het terrein van onze agent de heer M. J. Laan. Deze proef bestond uit het leegzuigen van een flesje tonic, waarop een babyspeen was beves tigd. Nu, de flessekinderen kwamen er wel uit hoor! Wie zei er dat flesse kinderen niet sterk zijn? Het tegen deel is eerder waar, want onze smid, de heer Bekker, zoog het flesje in pre cies één minuut leeg. Onze gistkelder- baas echter had een betere tijd kunnen maken dan 10.3, als het flesje maar gevuld geweest was met ons onvol prezen produkt. Na de snelheidsproef werd aan alle deelnemers met hun duopassagier(e) een consumptie aan geboden. De tijd hiervoor was wel wat kort berekend; de volgende keer zullen we er wat langer over doen. Na Edam gingen we via de gehuchten Middelie en Kwadijk over de Beem- sterdijk naar Purmerend. Daar kwa men we te weten, dat koning Wil- alleen maar zeggen: Het was mooi weer en het zonnetje scheen in ieders hart, want de stemming zat er best in en de sportiviteit vierde hoogtij. De Vries. ROTTERDAM Ons Mannenkoor In april heeft ons Mannenkoor van de brouwerij Rotterdam weer zijn jaarlijkse uitvoering in „de Lantaarn" gehouden. De knusse zaal was vrij redelijk be zet, maar het moet ons van het hart dat toch té velen verstek hadden la ten gaan; zelfs van de donateurs waren maar weinigen aanwezig. Om een gemeenplaats te gebruiken: de af wezigen hadden ongelijk. Het koor is zijn depressie naar het schijnt nu wel definitief te boven. Mocht vorig jaar al gewaagd worden van een vooruit gang ten opzichte van het jaar daar voor, ook nu zouden wij van een crescendo willen spreken. bottelarij garage 20 bottelarij smederij 10 garage maandloners 14 De eindstand luidde: 1. bottelarij 3 2 1 0 5 30 2. maandloners 3 1 2 0 4 41 3. smederij 3 0 2 1 2 01 4. garage 3 0 12 1 16 H. BROMFIETSCLUB H.B.B.A. Op zaterdagmorgen 13 mei jl. was het weer vroeg aantreden geblazen voor de deelnemers aan de tweede bromfietsrally. Om 9.00 uur startte de eerste deelnemer en vervolgens gaf om de drie minuten de heer Smit het vertreksignaal voor de volgende rij der. Maar tijdens de te rijden route ontstonden er weldra kleine groepjes, die zich vormden doordat men af en toe wat moest zoeken. De route leidde door het „landelijke" Amsterdam, waar verscheidene deel nemers nog nooit eerder geweest wa ren. Natuurlijk hadden zij wel eens gehoord van de stompe toren van Ransdorp, maar gezien hadden ze hem nog nooit. Via Zunderdorp en Broek in Waterland ging het naar Monnikendam. Wist u dat de bij naam van de bewoners van dit enorm leuke plaatsje „Troeters" luidt? Nu, de rallyrijders weten het nu alle- lem I de opdracht gaf tot het graven van het Groot Noord-Hollands ka naal. Om weer op het uitgangspunt, de brouwerij, terug te komen, moesten we via Purmerland, Den lip en Landsmeer naar Buiksloot. Nieuwen- dam en Schellingwoude waren de laatste dorpjes die we passeerden. Op het brouwerijterrein werd nog een vaardigheidsproef afgenomen, waarna we, in afwachting van de uitslag van deze sportieve wedstrijd, gezellig ver poosden in onze mooie kantine. Ein delijk was het verbeide ogenblik daar, waarop de heer Wassili de uitslag ging bekend maken. Het hoogste aantal punten werd be haald door de heer L. H. Deckers, no. 2 werd de heer H. K. Boers en no. 3 de heer J. Jansen. Deze winnaars ontvingen ieder een mooie medaille uit handen van de voorzitter. De prijswinnares van de eerste rally wachtte ook nog een verrassing, nl. een wisselbeker. Mejuffrouw Hamers- ma zal deze beker echter slechts tot september in haar bezit mogen hou den, want dan zal hij weer ter be schikking gesteld moeten worden van de winnaar van de grote najaarsrally, die telkenjare, tenminste zo ligt het in de bedoeling, verreden zal worden. Terugziende op deze dag kunnen we Niet alleen het koor had veel goede momenten, waarbij wij vooral denken aan de nummers in het populaire genre, doch ook de solisten, mevrouw R. Visser en de heren A. de Lange, J. Bijl, J. M. Verschoor en A. Ver hoef, oogstten veel succes. Na de pauze was er een allergenoeg lijkst cabaretprogramma met veel vrolijkheid, dat kon wedijveren met het beste dat wij op Heineken-avon- den hebben gehoord. Mogen wij nog eens een lans breken voor het Mannenkoor, zowel in ac tief als in passief opzicht? Actief: het koor kan nog verschei dene krachten gebruiken; zingen is gezellig en geeft veel voldoening, dus geeft u op als lid. Passief: de avonden van het Mannen koor bieden u werkelijk veel genoe gen en bovendien, zij betekenen geen grote aanslag op uw beurs. Mogen wij u volgend jaar ook verwachten? Kg U kunt u aanmelden als lid van het Mannenkoor bij: J. van Roon, voorzitter, huistelefoon no. 319; P. J. v. d. Bos, secretaris, tapkelder toestel 138; C. H. Vennix, penningmeester, algemene werkplaats, toestel 211. 13

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 15