Voetbal op de vrije zaterdag De Gruyter - Heineken 1-0 DE GRUYTER HEINEKEN DE GRUYTER 1 HEINEKEN 1 bedrijfsleiding De besteding van de vrije zaterdag levert vele Bosschenaren geen moeilijk heden op. Dat leerden we uit een verslag, dat we ontvingen van de wedstrijd tussen de bedrijfsleidingelftallen van De Gruyter en Heineken. Behalve een overzicht alsmede enkele foto's van deze ontmoeting, zond de voetbalsecre taris, de heer C. de Bodt, ons een kranteknipsel uit het „Brabants Dagblad", dat een grappig gesteld stukje over deze „veteranenstrijd" bevatte. De heer De Bodt schreef ons: Sinds de vrije zaterdag bij Heineken is inge voerd, wordt door de voetbalvereniging de zaterdagmorgen nogal eens ge bruikt voor het spelen van een wedstrijd, waarbij niet alleen de tegenwoordige voetbalgeneratie op de grasmat wordt losgelaten, maar waarbij ook de „vroegere" sporbeoefenaren nog eens hun capaciteiten kunnen tonen en hun spieren op herhalingsoefening laten gaan. Zo werd op zaterdag 22 april jl. om 10.00 uur gestart met een wedstrijd tussen de elftallen van De Gruyter en Heineken. In groten getale was het personeel van beide bedrijven naar het wedstrijdterrein getogen, het leek wel of het een interland betrof. Zelfs de pers was er. De stemming was best en luide aanmoedigingen weerklonken over het veld. De Heineken-mannen moesten het uit eindelijk met 1-0 tegen De Gruyter afleggen. Ondanks hun harde zwoegen konden zij geen doelpunt produceren. Om de nederlaag is echter niet getreurd. Na afloop van de wedstrijd was het gezelschap door De Gruyter in een van haar bedrijven genodigd. Daar werden nog vele hartelijke woorden gewisseld en vonden de spelers een ruim onthaal. Rest mij nog te vermelden, dat weder zijds zo veel plezier aan de wedstrijd en de bijeenkomst-na-afloop werd beleefd, dat besloten werd er een traditie van te maken. De revanche is dan ook reeds vastgesteld. We zijn benieuwd En dit schreef het Brabants Dagblad: DEN BOSCH, 24 april. Eenmaal in de acht minuten ondernam de spil van het Heineken-elftal een bewonderens waardig snelle rush op het De Gruyter- doel. Deze rush liep evenwel, wegens het ontbreken van voetbalcapaciteiten der medespelers, op niets uit. De andere zeven minuten had deze speler, ene me neer Kuikman, nodig om uit te rusten. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd liet hij zich vervangen, naar wij vernomen hebben wegens de hin derlijke aanwezigheid van overtollig vet en een akuut zuurstofgebrek, hoewel wij de mogelijkheid niet uitsluiten, dat het springen van een elastiek de reden van het uitvallen was. De H.-spil viel overi gens niet alleen op door, in zijn jongere jaren ongetwijfeld meer overvloedig aan wezige, voetbalcapaciteiten; hij speelde in tegenstelling tot zijn collega's in een witte broek, daar voor hem geen INSPANNENDE VRIJETIJDSBESTEDING A m usa nte voetbahvedstrijd lussen bedrijfsleidingen iajL En deze foto stond in het Brabants Dagblad. Rechtsonder: Het Heineken-team. Staande v.l.n.r.: L. Hendrikx, Chr. Gouverneur, H. Tims, H. Dries, E. v. d. Ven, H. Kuikman en L. v. Renswoude; knielend: C. Verbiesen, J. van Rossem, A. Spierings (res.) en C. Beukers; liggend: W. Wisse en A. Prins. Linksonder: Een Heineken-aanval op het De Gruyter-doel. a.s. zaterdag 22 april voetbalwedstrijd bedrijfsleiding tegen aanvang 10 uur tegen aanvang 11 uur R.K.O.S.C. TERREIN ORTHEN De wedstrijd werd met echte affiches aange kondigd. enkele zwarte met de vereiste buikmaat voorradig was. De voetbalwedstrijd tussen de bedrijfs leidingen van beide Bossche ondernemin gendie zaterdagmorgen op het Orthense OSC-terrein werd gespeeld, leverde nog talrijke andere hoogtepunten op. We noemen eerst het enige en beslissende De G.-doelpunt in de eerste helftdat ontstond na een afschuwelijk misverstand in de H.-verdediging, die soms zo door zichtig was als bier. Voorts zagen we tal van hachelijke en belachelijke momenten voor beide doelen. De monumentale kee per van De G. bleef echter steeds de verpersoonlijking van de rust. Aange moedigd door de enthousiaste gilletjes van een enorm aantal vrije-zaterdag- profiteerders en -sters, „keek" hij vrijwel alle ballen naast het doel of tegen het houtwerk. Aan de andere zijde verrichtte de H.-goalie enkele keurige reddingen door op herhaalde luide aanmaningen van het mannelijke publiek het doel te verlaten en zich als een stootblok voor de aanstormende tegenstander op te stellen. Kostelijk waren ook de „maai- er-maar-overheen"-acties van de spelers, die strijkplank-constructies in plaats van voetbalbenen in de strijd gooiden, soms niet zonder gevaar. Toch was de wed strijd, die tweemaal vijfentwintig minu ten duurde, ook wat voetbal betreft, aantrekkelijk en de 1-0 overwinning van het De G.-elftal was volkomen verdiend. Om van de inspanningen te bekomen hebben de bedrijven na de wedstrijd elkanders drinkbare produkten, we ver moeden bier en koffie, bijeen gegoten en deze mixture moet best gesmaakt hebben. (Dat betwijfelen wij ten zeerste. Red.)

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 14