Voorbereiding en montage Overzicht van de nieuwe colonne Het hijsen van het laatste gedeelte van de Dawson wasmachine, begin 1960. (Foto D. Grip). In verband met de inbedrijfstelling van de nieuwe colonne, is het wellicht interessant nog iets te vertellen, zij het in grote trekken, van wat zoal aan de druk op de knop is voorafgegaan. In het beginstadium heeft er over de op zet een nauw samenspel bestaan tussen de assistent-bedrijfsleider ir. R. W. Wel- mers en ir. R. Hol, de bottelarijspecialist van het projectenbureau. Ir. Hol heeft de lay-out van de nieuwe colonne gemaakt, aan de hand onder meer van de wensen van de kant van het bedrijf. Door het projectenbureau zijn toen, samen met de bedrijfsleiding, de grote onderdelen uitgekozen. Ver volgens is door dit bureau alles theoretisch uitgewerkt, waarbij ir. R. C. Schol, die later als montageleider zou optreden, nauw betrokken was. Daarna heeft ir. Schol de theorie in praktijk gebracht onder verantwoordelijkheid van de chef technische dienst, ir. C. J. Onderwater. Bij de montage van de nieuwe colonne is een begin gemaakt met automatise ring, d.w.z. bepaalde machines, die voordien als aparte eenheden elk voor zich een bediening vereisten, kunnen nu, verenigd in groepen, door één, hoog stens twee man worden bediend. De capaciteit van de colonne bedraagt 30.000 flessen van 1/3 1. of 20.000 hele Bremers (2/3 1.) per uur. Om het mogelijk te maken deze grote machine te plaatsen is de bottelarijhal met ongeveer acht meter verlengd. Tevens werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om de entree te vernieuwen en te verfraaien. Een en ander geschiedde onder toezicht van de heer F. C. van Roode, bouwkundig opzichter. Wat betreft de montage van de colonne zij ten slotte nog opgemerkt, dat, naast het personeel van buiten, onze mensen van de bottelarijwerkplaats een belangrijk aandeel in de werkzaamheden hebben gehad. De inbedrijfstelling van de nieuwe colonne werd in de bottelarijkantine op ongedwongen wijze gevierd. V.l.n.r. de heren Welmers, Ykema, Lindaart, Ochtman, Wanschers, Den Hond en Puts.

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 5