Rotterdam nam nieuwe colonne in bedrijf j ■wa&tï- De eerste flessen worden gevuld onder het toeziend oog van de heren Wanschers, Van Woensel, Puts, Schol en Welmers. Ir. Wanschers complimenteerde vervolgens allen, die op enigerlei wijze bij de bouw en montage betrokken waren geweest, wenste hun, die met de colonne moeten werken, succes en sprak ten slotte de hoop uit, dat de produktie blijft toenemen, zodat de nieuwe colonne op volle capa citeit zal werken. Daarna hield de oudste monteur van de bottelarij werkplaats, de heer H. Th. H. Lindaart, namens het aan wezige personeel een korte toespraak, waarin hij zijn vreugde uitte over het feit van de inbedrijfstelling van deze nieuwe colonne in de Rotterdamse bottelarij. Daar naast noemde de heer Lindaart de gewijzigde entree, waardoor men nu via een mooie hal en een nieuwe trap in de grote bottelarijruimte komt, waar het prettig werken is en waar de bezoekers uit binnen- en buiten land een waardige ontvangst kan worden geboden. Nadat ir. Wanschers de heer Lindaart voor zijn toe spraak had bedankt, volgde de officiële inbedrijfstelling De eer hiervoor was te beurt gevallen aan de oudste-in- dienstjaren in de bottelarij, de heer H. van Woensel, die met de bekende druk op de knop de nieuwe colonne in werking stelde. Na het officiële gedeelte van deze middag zat men nog enige tijd onder het genot van een glas bier ongedwongen bijeen in de bottelarijkantine. De oudste-in-dienstjaren in de bot telarij, de heer H. van Woensel, stelde de nieuwe colonne in wer king. Op dinsdag 4 april jongstleden om twee uur 's middags werd in de Rotterdamse bottelarij met enig officieel vertoon een nieuwe colonne in bedrijf gesteld. Het was de derde sinds 1957 en, gerekend vanaf 1931, de elfde bottelmachine, die op deze brouwerij in gebruik werd genomen. In zijn openingswoord herinnerde de bedrijfsleider, ir. H. Wanschers, aan de snelle totstandkoming van deze nieuwste aanwinst. In septem ber 1959 vonden de eerste besprekingen plaats, waarna precies een jaar later met de voorbereidende werkzaamheden werd begonnen. Nog geen maand daarna startte men met het afbreken van de oude colonne, die plaats moest maken voor deze nieuwe installatie waarvan de bouw in recordtempo werd uitgevoerd. Ir. Wanschers tijdens zijn toespraak. 2

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 4