Pinksterdagen - Vlaggetjesdagen DE PUZZELHOEK Advertentierubriek Kopij en kopijpapier VAN ALLES EN NOG WAT De bekende Vlaggetjesdagen van de Nederlandse haring visserij wanneer de vloot keurig geverfd en rijk gepavoi- seerd in de havens ligt vallen dit jaar op Pinksteren. Zaterdag, 20 mei, worden des middags tal van feestelijkheden gehouden te Scheveningen, Vlaardingen en I]muiden, waar ook de Katwijkse haringvloot ligt. Het accent van de viering valt dit jaar op Scheveningen. Een uitgebreid programma is in voorbereiding. Gebracht zal o.a. worden het openluchtspel „Ter haring zal ik varen", waarin een huldiging is opgenomen van de bemanning van de SCH 16, die verleden jaar de best verzorgde haring van de Scheveningse vloot aanvoerde. De schepen vertrekken dinsdag 23 mei, uit Scheveningen, Vlaardingen en I]muiden. Dan begint de vermaarde jagerij. Wie brengt de eerste haring aanf Vrijdag 26 mei a.s., wordt de winnende jager met de eerste Hollandse Nieuwe in het vaderland verwacht. De redactie vraagt gaarne uw aandacht voor het volgende: In de toekomst zal, onder het hoofd „Diversevaatjes", een advertentierubriek voor het personeel worden ge opend, die bij voldoende animo regelmatig zal ver schijnen. In deze rubriek zullen door het personeel gratis kleine advertenties kunnen worden geplaatst, hetzij om iets te koop, ter verkoop of ter ruiling aan te bieden, hetzij om andere, kleine zaken kenbaar te maken. De redactie behoudt zich het recht voor om advertenties, die niet in het kader van deze rubriek passen, te weigeren en zij kan zich verder in geen enkel opzicht verantwoor delijk stellen voor de juistheid van de inhoud van de gedane opgaven. De advertenties dienen schriftelijk te worden opgegeven aan de redactie vóór de sluitingsdatum van de kopij en zij moeten óf de naam, brouwerij, afdeling en evt. het toestelnummer van de steller óf (tevens) diens volledige huisadres bevatten. De toezending van de opgaven aan de redactie kan per interne of externe post plaatsvinden, rechtstreeks aan de redactie Vers van 't Vat te Amsterdam. Teneinde de verwerking van de kopij op de redactie zo economisch en praktisch mogelijk te doen plaatsvinden, is overgegaan tot het gebruik van zg. kopijpapier. Ieder, die op enigerlei wijze kopij voor Vers van 't Vat heeft in te dienen, wordt verzocht voortaan van dit papier gebruik te maken. Ter verduidelijking moge dienen, dat op dit kopijpapier uitsluitend de tekst, zoals deze in Vers van 't Vat moet komen, opgenomen behoeft te worden. Begeleidende briefjes en dergelijke kunnen nu achterwege blijven, tenzij men speciale wensen omtrent indeling en plaats- sing van de kopij aan de redactie kenbaar wil maken. Het kopijpapier is verkrijgbaar bij de redactie, Amster dam en bij de correspondenten in Rotterdam, de heer G. E. Kleingeld en Den Bosch, (tijdelijk) de heer H. van Hoorn. Wat betreft de inlevering van de kopij, mag ik nogmaals in het bijzonder ieders medewerking inroepen om vóór of op de gestelde datum de kopij aan mij toe te zenden. Mocht kort vóór of kort na de inleveringsdatum een bijzondere gebeurtenis plaatsvinden, neemt u dan even telefonisch contact met mij op om te overleggen of de kopij mogelijk nog in het eerstvolgende nummer geplaatst kan worden. Bij voorbaat mijn dank voor uw medewerking. W. J. BRUGGEMAN De „Doorloper" blijkt bij velen wel in de smaak gevallen te zijn, gezien de vele goede oplossingen, die zowel uit binnen- als buiten land werden ingezonden. Na loting zijn de prijswinnaars als volgt uit de bus gekomen: 1. de heer C. Ham, Rotterdam 2. de heer W. van de Graaf, Aba (Nigeria) 3. Mevrouw C. J. Vosselman-van Mourik, Amsterdam. Van harte gelukgewenst! OPLOSSING DOORLOPER Horizontaal: Verticaal: 1. windmolen - park 1. watermolen - kas 2. antipoden - amen 2. initialen - Arno 3. tissu - iemand - do 3. N.T.S. - aorta - traan 4. etappe - granaat 4. disponeren - alt 5. riool - n.g. - are - M.T.S. 5. M.P. - up - leken - anijs 6. Marne - pest - as - an 6. ooien - pen - lasso 7. o.l. - tekenpen - P.B.O. 7. l.d. - eggen - Kampen 8. Ie - aren - kasteel 8. Eem - raspaarden 9. enten - laat - i.l. - Ee 9. n.n. - Aart - Est - elke 10. nar - naam - regels 10. panne - anti - goot 11. kraan - S.P.D. - loens 11. a.m. - damspel - eest 12. analyse - e.k. - os - oe 12. re - dat - abeel - Noë 13. Sont - sonnetten 13. knots - nol - Essen 20

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 22