DE IDEEËNBUS C. J. Felperlaan en A. N. Raadsen. Allen nog vele jaren in goede gezondheid, met rijke visvangsten toe gewenst. J. de Lange, secr. Ons 50ste lid Voor een vereniging die zo jong is als de onze, nauwe lijks een half jaar, kunnen wij met trots zeggen: Het gaat goed met onze hengelclub. Ons ledental groeit gestadig. Mede door het feit dat wij ons als doel gesteld hebben geen leden van buiten aan te trekken, maar het zuiver als een Heineken-aangelegenheid te beschouwen, kunnen wij u tot onze vreugde melden, dat wij het 50ste lid eerstdaags verwachten. Als u dan nog bedenkt, dat voor de meesten onder ons het hengelseizoen pas op 1 juni begint (niet voor de rashengelaar, want die vist het hele jaar door), dan kunt u begrijpen, dat wij nog heel wat leden verwachten. C. J. F. DEN BOSCH Eerste buitenlandse reis van ons tamboerkorps Voor het eerst in zijn nog jonge bestaan is ons tamboer korps over de grenzen geweest. Op Paasmaandag, 3 april jongstleden, reisden we naar België, naar het plaatsje Brain l'Alleud bij Brussel, waar ons korps heeft meegemarcheerd in een folkloristische optocht. Dit eerste optreden in het buitenland is, getuige de vele uitnodigingen om vaker in België te komen, een groot succes geworden. Tijdens de voorbereidingen voor deze eerste buiten landse reis deed zich één moeilijkheid voor, namelijk het verkrijgen van toestemming om onze bok „Pils" mee te nemen. Het bleek de organisatoren al gauw, dat het veel eenvoudiger was de grensformaliteiten voor een gezelschap van veertig personen in orde te maken dan dat te doen voor één enkele bok. Om twee maal de grens over te mogen, had onze „Pils" allerlei paperassen nodig, een invoervergunning en weer een uitvoervergunning, en een „gezondheidsverklaring" van een veearts. Bovendien bleek, dat het woord bok, als dier, bij de douane niet bekend is. Men spreekt daar over mannelijke en vrouwelijke geiten. Op de telefo nische vraag van een douane-ambtenaar wat het be wuste dier nu precies was, antwoordde een van de organisatoren toen maar: „Een ongetrouwde oom!" Bij ,,Pils" de bok, met zijn verzorger de heer Schoenmakers, tussen de Nederlandse en Belgische douane-ambtenaren Het eerste buitenlandse optreden van het Bossche Tamboer korps was een groot succes de eerste grensovergang heeft onze bok de douane ambtenaren zo geïmponeerd, dat zij samen met hem op de foto wilden, een verzoek dat wij graag inwillig den omdat wij zelf natuurlijk ook een plaatje van dit „historisch moment" wilden hebben. Later, tijdens de optocht, was „Pils" ongetwijfeld weer de meest ge fotografeerde figuur. Voor het optreden van het korps en zijn instructeur hebben wij niets dan lof. Stram in de maat hebben zij vier uur lang bij slecht weer in de optocht meege marcheerd. Na afloop was men dan ook wel aan het versterken van de inwendige mens toe. Op de terugweg, die via de stad Brussel ging, werd nog even aangelegd in Zandhoven. Het was ten slotte al „in de kleine uurtjes" toen het korps, moe maar voldaan, weer op de brouwerij terugkeerde. DRIEKAMP De jaarlijkse driekamp zal deze keer op zondag 4 juni a.s. te Amsterdam worden gehouden. De ontmoeting zal de volgende takken van sport omvatten: judo, voetbal, biljart, lawn tennis, tafeltennis, klaverjassen, bridge en hengelen. Wij wensen de deelnemers nu reeds mooi weer en een sportieve strijd toe. De stand van het aantal inzendingen op 15 april 1961 was als volgt: Amsterdam 60 Rotterdam 116 Den Bosch 125 Totaal 299 Beloond werden de volgende ideeën: Liet vervaardigen van een montageapparaat voor slangpilaren. Beloning 75, Inzender: A. M. Prins, baas lagerkelder, Den Bosch. De stoffilter te verplaatsen naar een stofvrije ruim te. Beloning 10, Inzender: A. de Boer, monteur, Den Bosch. Een aanmoedigingspremie van 7,50 werd toege kend aan de heer P. L. Leermakers, chauffeur, Den Bosch. 16

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 18