R EN I G I NGEN VAN ONZE VE De heer van Rossum, tweede prijs, in actie Maar deze pechvogel werd gelukkig geholpen door een sportieve mede-deelnemer, welke hierdoor een tijdsover schrijding boekte, maar deze werd hem door de jury, vanwege de sportiviteit, niet toegerekend. Na afloop van de behendigheidsproef werden in de taveerne de ervaringen druk uitgewisseld, terwijl de jury zich had afgezonderd om de gestelde vragen te be oordelen. Na korte tijd werd de uitslag bekend gemaakt. De eerste prijs werd toegekend aan mej. A. G. Hamersma met 64 punten. 2 werd de heer J. v. Rossum met 61 punten. 3 de heer J. Reiss met 55 punten. 4 de heer Tj. Bokma met 40 punten. 5 de heer J. v. Kampen met 38 punten. Twee deelnemers werden gediskwalificeerd, omdat zij de route volledig bijster waren en geen gebruik wilden maken van hun nood-envelop. Eén deelnemer werd gediskwalificeerd, omdat hij reeds aan het begin van de rally motorpech kreeg. Al met al was deze dag een winstpunt voor de saamhorigheid en sportiviteit, want deze twee elementen beheersten de gehele tour. Aan het einde van de dag werd besloten tot het oprichten van een bromfietsrally-club. Tot slot zij nog vermeld, dat alle deelnemers het bestuur zeer erkentelijk waren voor de medewerking aan deze rally verleend De Vries ROTTERDAM Judo B-teams kampioen van de Maasstad! Tijdens de kampioenschappen om de titel van Zuid- Holland hebben onze Rotterdamse Heineken-Judoka's, na een maandenlange harde training, zich in de finale weten te plaatsen, waarmee zij tevens kampioen zijn geworden in de B-klasse van Rotterdam. Een mooi succes dus voor onze Judoclub, een succes, waarmee wij vol vertrouwen de finale ingingen om ons een weg te vechten naar een van de voorste plaatsen bij de kampioenschappen om de titel van Zuid-Holland. Nu is het moeilijk om een judowedstrijd op papier te verslaan, zoiets moet men echt zien, maar ik kan u AMSTERDAM Bromfietsrally H.B.B.A. Zaterdagmorgen 8 april 's morgens kwart over negen. Voor een vrije zaterdag was dit wel in de prille vroegte. Maar toch verzamelden zich op dit uur reeds 6 con troleurs en 1 controleuse om na ampele instructie naai de controleposten gebracht te worden, die waren uit gezet voor de te houden bromfietsrally op deze dag. Het zonnetje scheen gelukkig vrolijk, maar het windje was toch nog dun. Maar vol goede moed vertrok om 10 uur precies de eerste deelnemer naar voor hem onbe kende bestemming. Telkens na drie minuten klonk weer het vertreksein voor de volgende deelnemers, totdat om 11 uur de laatste deelnemer van start was gegaan. De gehele route was verdeeld in drie trajecten; de totaal af te leggen afstand was 40 km. In het eerste gedeelte van deze sterrit bleek een te moeilijke opdracht verweven te zijn, zodat alle deel nemers de eerste controlepost misten. Allen op één na moesten dan ook gebruik maken van de nood- envelop. Maar ieder hield er het goede humeur bij en de moed erin. In het tweede traject zocht ieder dapper naar „De Vroede Vaderen" wat het Gemeentehuis van Ouderkerk a/d Amstel bleek te zijn. Na nog vele vragen opgelost te hebben, werd het eindpunt van het tweede gedeelte bereikt. Hier kon ieder gebruik maken van de door het bestuur aangeboden consumptiebonnen, iets waarvan ieder dank baar gebruik maakte. Na deze koffie-pauze verscheen ieder weer aan de start om het derde traject te gaan verrijden. Halverwege dit derde gedeelte werd een snelheidsproef afgenomen, welke bestond uit het sorteren van bruine en witte bonen en groene erwten. Soms werd met waar fanatisme deze snelheidsproef afgelegd. Het eindpunt van de rally was natuurlijk weer de brouwerij in de le v. d. Helststraat. Hier werden alle deelnemers weer opgewacht met koffie, bier, Si Si, kaas en worst. Toen alle deelnemers binnen waren, werd er op het binnen-terrein een vaardigheidsproef afgenomen. Onder luide aanmoedigingen werd door ieder het uit gezette parcours verreden, waarbij de plank nogal eens werd gemist en een steentje werd omgegooid. Enkelen waren zó in trance, dat de remproef werd vergeten. Maar gelukkig zijn er geen vervelende dingen gebeurd tijdens deze sterrit, uitgezonderd dan één lekke band, Bij de start voor de vaardigheidsproef

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 16