VIER JUBILARISSEN, een eeuw dienstverband itelfclpiR' %ft swxtqei De beer K. H. Streuper, hoofd van de afdeling emballage, vierde op 6 april jl. zijn 25-jarig jubileum Vervolgens kwamen nog enkele an dere sprekers aan het woord. De eerste was de heer Smit, die op bij zonder geestige wijze de jubilaris in het zonnetje zette, waarbij meerma len een gulle lach door de Raads- kelder rolde. Verscheidene cadeaus vielen de jubilaris ten deel. Na de heer Smit kwam de heer Dekker een geschenk aanbieden, terwijl mevrouw Streuper in de bloemetjes werd gezet. Ten slotte was daar de heer Zoutman van de hoofdstedelijke brouwerij, die namens de Amsterdamse collega's zijn gelukwensen, eveneens vergezeld van een cadeau, kwam aanbieden. De beide andere jubilarissen van april, de heren Anthonisse en Felper- laan, werden door de heer Wanschers in zijn kamer ontvangen, waar men al spoedig in een geanimeerd gesprek gewikkeld was. De viering van het jubileum werd daarna onder grote belangstelling in kantine Hollandia voortgezet. Van de heer Anthonisse kan gezegd worden, dat hij zijn diensttijd bij Heineken afwisselend over de bot telarij en de garage heeft verdeeld. Ook heeft hij nog een jaar in de stal en in de mouterij gewerkt. Het is ten slotte, op 1 april 1947, de garage geworden en gebleven. De heer An thonisse is werkzaam als chauffeur op de „stadsdienst". Een prettige en correcte collega, een rustige werker, die opvalt door zijn onopvallendheid. Hoewel hij niet als zodanig bekend staat, is onze derde jubilaris, de heer Felperlaan, de legale „inbreker" op de Rotterdamse brouwerij. Hij is de man die alles van sloten afweet en die menigmaal in een kamer of kast heeft ingebroken, of iemand uit een benarde positie heeft verlost. Na zijn indiensttreding in 1936 in de botte larij, was de heer Felperlaan achter eenvolgens werkzaam in de pekkerij, de kuiperij, bij de afdeling reserve en ten slotte, sinds 1952, in de bouw kundige werkplaats. Hij houdt zich, de naam „inbreker" duidt er reeds op, veelal bezig met het verzorgen van het hang- en sluitwerk. Ondanks de moeilijkheden, die hem en zijn gezin niet bespaard zijn ge- In de eerste helft van april herdachten vier van onze Rotterdamse collega's het feit van hun 25-jarig dienst verband bij Heineken. Drie van deze jubilea vielen op één dag, namelijk op 6 april jl. en de drie zilveren jubilarissen waren de heren K. H. Streuper, H. Antho nisse en C. J. Felperlaan. Het vierde jubileum, dat van de heer A. N. Raadsen, vond op 13 april jl. plaats. Teruggaande tot de datum van hun indiensttreding in 1936, zien wij dat zij merkwaardigerwijs alle vier in de bottelarij hun loopbaan bij Heineken aanvingen. De heer Streuper stapte in 1938 over naar de eerste, door ir. Emmens ge organiseerde, bazencursus. Tijdens die cursus en daarna doorliep hij ver scheidene afdelingen van het bedrijf om ten slotte weer in de bottelarij terug te keren. In november '45 werd hij met een groep andere mensen uit gezonden naar Singapore om daar, onder leiding van wijlen ir. Van Goor, de brouwerij weer op gang te brengen. Een jaar later vertrok de heer Streuper naar Soerabaja om ook daar weer leven in de brouwerij te brengen September 1947 kwam hij weer naar Nederland terug. Daar werd hij in Rotterdam hoofd van de afdeling emballage, een functie die hij tot op heden nog steeds vervult. De heer Wanschers, die tijdens de viering van het jubileum in de Raads- kelder de hierboven vermelde staac van dienst van de heer Streuper in het kort memoreerde, haalde daarna nog enkele prettige en amusante her inneringen op uit de buitenlandse tijd van de jubilaris, alsook uit diens Rotterdamse periode. De tweede zilveren jubilaris op 6 april was de heer H. Anthonisse bleven, is de heer Felperlaan altijd opgewekt. Hij is een doorzetter, die de problemen niet uit de weg gaat. Niet alleen in zijn werk, maar ook daarbuiten vindt hij zijn hobby. Het initiatief tot het oprichten van een visclub kwam van hem en is het een wonder dat we hem, na de invoering De man die alles van sloten afweet, de heer C. Felperlaan, was de derde die op 6 april zijn 25-jarig jubileum herdacht van de vrije zaterdag, op die dag zelden thuis zullen vinden? Een man van de klok is de heer Raadsen, die gedurende zijn 25-jarige diensttijd niet één keer te laat is ge komen. Een „record" om wel een beetje trots op te zijn. Evenals zijn collega Anthonisse, is de heer Raadsen in 1936 via het club huis „De Arend" bij de brouwerij gekomen. Van de bottelarij ging hij over naar de garage en vervolgens naar de afdeling reserve. Na drie jaar in de gistkelder te hebben gewerkt en enkele maanden in het biermaga-

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 10