Heiwerk Nieuwe fustenwasmachine De nieuwe fustenwasmachine, die een capaciteit heeft van ongeveer 400 fusten per uur. Enkele weken geleden is in de hoofdstedelijke brouwerij een fus tenwasmachine van een geheel nieuw type in gebruik genomen. Deze machine is door een Friese firma in samenwerking met tech nici van Heineken ontwikkeld uit de melkbussenspoelmachine. De bijzonderheid van deze installatie is dat het reinigen van de fusten in verschillende fases na elkaar plaatsvindt. De fusten worden met behulp van een door lucht Een kijkje in het binnenste van de installatie waar de fusten met verschillende reinigings middelen behandeld worden. aangedreven mechanisme door een tunnel gevoerd, waarin ze achter eenvolgens met verschillende rei nigingsmiddelen worden behan deld. Het reinigingsproces kan van fase tot fase gevolgd en ge controleerd worden door enkele ruiten die zich in de tunnelwand bevinden. Een voordeel van de nieuwe machine is onder andere, dat fusten van 50, 35 en 20 liter inhoud door elkaar verwerkt kun nen worden. De capaciteit van de nieuwe machine bedraagt onge veer 400 fusten per uur. Dinsdag 14 maart jongstleden is op de plaats waar vroeger de tapkelder was gelegen, de eerste paal geslagen ten behoeve van de bouw van de nieuwe boenplaats. Dit werk omvat de eerste fase van de grote uitbrei ding waarin begrepen is de bouw van een geheel nieuwe bottelarij. Na het gereedkomen van de boen plaats zal hierin te zijner tijd onder andere de nieuwe fustenmachine ge plaatst worden.

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 5