Modernisering en uitbreiding in Amsterdam Maalinstallatie kreeg afstandsbediening Tegen het einde van het vorige jaar is te Amsterdam in het brouwhuis een nieuwe installatie in bedrijf gesteld, waarmee het mouttransport, de reiniging en weging en het malen door de zieder op afstand kan worden bediend. De installatie bestaat uit een bedienings- en controlepaneel, dat staat opgesteld in het brouwhuis en een apparatenkast, terwijl verder in het silogebouw een nieuwe reinigings- en weegapparatuur is geplaatst. De gang van zaken bij deze bediening-op-afstand is als volgt. De diverse soorten mout, benodigd voor een brouwsel, worden op het bedieningspaneel ingesteld door middel van een telwerk, waarmee tevens de hoeveelheid van elke soort bepaald is. De op het bedieningspaneel ingestelde soorten en hoeveelheden mout uit de ziederijsiio's worden via de zg. silokiezer verder getransporteerd. Het bedienings- en controlepaneel in het brouwhuis. Deze hoeveelheden gaan via een transportsysteem naar een reinigingsinstallatie, passeren daarna een bascule en komen ten slotte in de zg. moutbak terecht. Met een elevator wordt de mout vervol gens naar boven getransporteerd en daar gemalen, waarna het produkt in de meelbak valt. Van hieruit wordt het moutmeel door de zieder op de daarvoor vastgestelde tijd in de beslagkuip gestort. Zodra de meelbak leeg is en de klep gesloten, kan met het proces opnieuw worden begonnen. Het transport van de mout vanaf de silo's tot de moutbak gebeurt pneumatisch, terwijl vanaf de moutbak tot de molen het transport langs mecha nische weg plaatsvindt. Als interessante bijzonderheid kan nog worden ver meld, dat bij storingen het hele proces tot aan de storingsbron wordt gestopt, terwijl vanaf deze plaats alles normaal doorgaat, dat wil zeggen, het hele systeem word „leeggedraaid". Het plaatsen van deze nieuwe installatie betekent een belangrijke verbetering en modernisering, waar door niet alleen doelmatiger kan worden gewerkt, maar waarbij ook de reiniging aanmerkelijk beter geschiedt dan voorheen het geval was. De apparatenkast (de „hersens" van de installatie), waar de com mando's van het bedieningspaneel binnenkomen en verwerkt worden. 2

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 4