Woensdag 1 maart 1961 en zondag 12 maart 1961 als het maar möóie poppetjes zijn, met mooie benen Programma, programma voor U Madame Revue (Marleen Schönberger) in de proloog, op de achter grond o.a. de directeur (Dries Weeda). Rotterdam heeft weer een revue ge had en naar het algemene oordeel: een ouderwets goede. Deze stond wel op het hoogste niveau dat ooit door vroegere revues bereikt werd. Na zoveel jaren stilstand is dat echt een prestatie. Er viel veel te genieten. Natuurlijk bleef het het werk van amateurs. Toegegeven, maar er zat een tempo in als van een beroepsgezelschap. Decors en kostuums waren bijzonder fraai. We herinneren ons bijv. met plezier de scènes „Op de bodem van de zee", „Feest in Tirol" en „Het mysterieuze oosten". En dan het spel! Er waren heel wat hoogtepunten, die hier vermeld zou den zijn als we dan geen onbillijkheid begingen tegenover vele andere top prestaties. Spelers, zangers, koor, bal let, muziek, organisatie, ze hebben allemaal hun maximum geleverd. Twee uitzonderingen maken we en wel de eerste voor de Rotterdamse werkster van Rietje Kleingeld. Dat ik zou me Crooswijkse singeltje zo missen met al die zandhopies voor de deur (Rietje Kleingeld als werkster) was topklasse. De tweede voor de regisseur, de heer Piet Rhuis, die behalve de regie de algehele leiding had en die daarvoor terecht door onze directeur, de heer Feith, in het zonnetje werd gezet. De deelnemers, die hij tot deze pres tatie heeft gebracht, kwamen uit alle hoeken van het bedrijf en kantoor. Wij herhalen hier de opsomming van de afdelingen, die de heer Kleingeld in zijn opening gaf: Ligkelder; Tapkelder; Emballage- afd.; Diverse werkplaatsen; Secreta riaat; Poortcontrole; Export; Labo ratorium; Centrale Inkoop; Bedrijfs- inkoop; Mech. administratie; Ge leend geld adm.; Begroting en ver slaggeving; Hoofdboekhouding; Ga rage; Bottelarij; Bazenkorps; Inspec teurs; Verkoopleiding; Gepensioneer den en zelfs Directie (die in een der scènes vertegenwoordigd was door de heer Feith). Ook dat verdient ons aller waarde ring. Rotterdam, ga zo voort! d'A. B. 10

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 12