Nóg zes jubilarissen in Rotterdam De jubilaris vertelt C. H. DE ROODE 25 jaar In de afgelopen maand vierden niet minder dan acht Heine- ken werknemers, allen te Rotterdam, hun 25- of 40-jarig jubileum. Twee van hen, de heren Vestergaard en Sutter die beiden de veertig jaar hebben volgemaakt, werden reeds in het vorige nummer in het zonnetje gezet. Op deze pagina vindt u dus de overige zes jubilarissen, van wie vier het feit herdachten dat zij veertig jaar bij Heineken in dienst waren, terwijl twee hun 25-jarig jubileum vierden. Op 7 maart jl. was het veertig jaar geleden dat de heer J. L. A. Zom als draaier-monteur in onze dienst trad, in welke functie hij tot op heden werkzaam is in de algemene werkplaats. De heer Zom geniet grote bekendheid als vraag baak in zijn afdeling. Verder is hij gedurende lange tijd ac tief geweest als bestuurder van het „Steunfonds". Gedurende de oorlog heeft hij op onnavolgbare wijze kans gezien aan verschillende versnaperingen te komen, die onder het perso neel verdeeld werden. De viering van het jubileum en de ontvangst in de kantine Hollandia hebben de 7de maart voor de heer Zom ongetwijfeld tot een bijzondere dag gemaakt. De heer C. H. de Roode trad op 23 maart 1936 in onze dienst als, zoals dat destijds heette, werkjongen in de botte larij. Twee jaar later werd hij overgeplaatst naar de garage. Na een onderbreking van verscheidene jaren wegens militaire dienst ging de heer De Roode op 1 juni 1946 over naar de pekkerij en vandaar op 4 januari 1953 naar het biermaga zijn, waar hij na een jaar heftruckchauffeur werd. Sinds 11 april van het vorig jaar is de heer De Roode, een serieus en ambitieus werker, administrateur in het biermagazijn. Veertig jaar geleden kenden we in Rotterdam de afdeling reservepersoneel. Op 25 maart 1921 trad de heer M. van Hooydonk bij deze afdeling in dienst. Nog in datzelfde jaar werd hij in de lagerkelders tewerkgesteld. Kort na de oorlog, in 1945, werd de heer Van Hooydonk hulpmetselaar in de bouwkundige werkplaats. Enkele maanden geleden, op 7 november 1960, werd hij overgeplaatst naar het centraal magazijn, waar hij sinds die tijd als magazijnbediende werk zaam is. Eveneens veertig jaar geleden, maar op 29 maart, traden de heren F. Weller en M. Hoogenboom in onze dienst. Hun werkzaamheden bij Heineken hebben nagenoeg parallel ge M. VAN HOOYDONK 40 jaar W. H. VAN BERKEL 25 jaar lopen. Beiden begonnen zij in de stal en beiden werden zij, toen de paardentractie langzamerhand verdween, chauffeur, na eerst nog gedurende een bepaalde periode als bijrijder werkzaam te zijn geweest. Het laatste jubileum werd gevierd op 30 maart jl. De heer W. H. van Berkel trad in 1936 in dienst als werkjongen in de bottelarij. Na verschillende afdelingen, onder andere garage, laboratorium, magazijn, pekkerij en biermagazijn te hebben doorlopen, kwam de heer Van Berkel in 1955 weer terug in de bottelarij, waar hij tot op heden als etiketteerder werkzaam is. Ik ben er heimelijk van overtuigd, dat als ik in ons lijfblad een woord van dank uitspreek zonder daarbij te verzekeren, dat deze feestdagen voor mij onvergetelijk zijn geworden, ik een gapende leegte doe ontstaan. Sterker uitgedrukt: als ik deze onvergetelijkheid weglaat, zult u haar toch lezen. Zo onafscheidelijk is dit pleonasme aan het dankwoord van een jubilaris verbonden. Conclusie: Ik kan de onvergetelijkheid ongestraft vergeten. Maar wat ik niet zonder mijzelf te straffen zal vergeten zijn de prestaties van velen om mijn jubileum tot een succes te maken en de hartelijkheid en vriendschapsuitingen die in velerlei vorm mijn deel werden. En de voortreffelijke orga nisatie van de verschillende evenementen zowel te Rotterdam als te 's-Hertogenbosch. Ons bedrijf bezit verschillende talentvolle organisatoren en bovendien het geheim van een gemeenschapszin die velen ons kunnen benijden. Is het onder deze omstandigheden zo wonderlijk, dat, toen besloten werd iets aan mijn 40-jarig jubileum te doen, een herdenking ontstond die in mijn gevoel tot een groots en stijlvol gebeuren uitgroeide? Daar was de gedachte om in de revue, waarmede de P.U.R. (lees Personeels Unie Rotterdam) zich in al haar prille zuiver- en reinheid aan het Rotter damse personeel zou voorstellen, ook enige aandacht aan mijn jubileum te wijden. Deze revue bevatte vele verrassende elementen. Het meest verrassende was wel het toneeldebuut van onze oudste direc teur. En mag ik dan in één adem plus démocratique que le democrat noemen de kantoorwerkster? Het grootste succes van deze revue is wel, dat men erin ge slaagd was praktisch alle afdelingen van het bedrijf en alle geledingen van het personeel dus de allerhoogste en de laagste in rang in een harmonieuze samenwerking te ver enigen. Hoogtepunten waren voorts mijn benoeming tot erelid van onze personeelsvereniging te 's-Hertogenbosch, het optreden van het tamboerkorps aldaar en de tafel van dezelfde avond, die voor mij zo eervol en hartverwarmend was door de samenstelling van het gezelschap. Ik zou daarenboven de reünie van het Voetbalelftal 1926 en nog enige andere gebeurlijkheden kunnen opsommen, maar ik zal dit laten omdat u anders misschien een vertekend beeld krijgt van de ernstige zaak die in wezen het leiden van verkoopactiviteiten is. Over verkoop gesproken Het zou mij niet verwonderen als de eerste helft van maart een om zetstijging in de rayons Rotterdam en Den Bosch vertoonde waarvoor noch het uitzonderlijk fraaie weer, noch de speciale Heineken trend een afdoende verklaring kan leveren. R.V.

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 11