Heineken OL Onze nieuwe redacteur Verenigde Staten bedoelen) is Heineken bijna zo bekend als in Rotterdam. Wanneer onze naam zulk een grote bekendheid geniet waarop de nazaten van de stichter van onze maatschappij, de heer G. A. Heineken, onge twijfeld trots zijn dan moeten wij die naam niet verbergen achter initialen. Reeds vele jaren geleden hebben wij bewust de let ters „H.B.M." vervangen door: „Heineken", voluit. Toen Marie Nico werd geen biologisch wonder uitgebroed in de laboratoria, maar een ingreep, uitgedokterd door financiële economen of economi sche financiers doken de letters weer op. H.B.N. schreven we op interne briefjes en zelfs te genover de buitenwereld gebruikten we die ondui delijke term. Dat is niet goed. Onze naam is Heineken. Daar mogen we trots op zijn en die moeten we gebrui ken. Waarom ons licht onder de korenmaat stellen? Als we over onszelf spreken, dan werken we bij Heineken, we drinken op tijd ons Heineken en we mopperen (als de salarisverhoging tegenvalt) op Heineken. Wanneer we in groter verband vrezen onduidelijk te zijn, dan praten en schrijven we over Heineken Nederland. Een enkele financiële deskundige zal het eens hebben over Heineken Internationaal en als het jaarverslag uitkomt zien we de oude H.B.M. weer even verschijnen, maar dat zijn uitzonderin gen, die zich doorgaans beperken tot de directie vergaderingen en die paar kamers in Amsterdam, waar ons financiële hart klopt. Voor de rest: Heineken. En als u in Den Bosch iets hebt voor uw collega in Amsterdam, dan zet u op die interne mededeling en op de chemise of en veloppe: „Heineken Amsterdam", zo goed als de Amsterdammer „Heineken Rotterdam" en „Heine ken Den Bosch" gebruikt. Die drie letters, die vergeten we maar. Naar buiten èn intern. Heinekus, zeggen ze „op straat" en oude grap penmakers beweren dat er geen heerlijker kus be staat. Zij vergissen zich naar ons idee. Vermoedelijk omdat zij in hun jeugd B.B. niet kenden en Marilyn Monroe. Maar laten we onpartijdig blijven en ons houden bij wat onze naam en onze glorie is. Ons Op 1 maart trad de heer W. J. Bruggeman bij ons bedrijf in dienst, om als opvolger van de heer P. G. David het redacteurschap van „Vers van 't Vat" te gaan vervullen. Afgezien van een jaar, waarin hij als correspondent bij een internationale handel- en scheep vaartmaatschappij te Rotterdam werkte, was de heer Bruggeman verder in dienst bij de Shell Raffinaderij N.V. te Pernis. Daar werkte hij aanvankelijk bij de administratie om de laatste drie jaren mederedacteur te worden van het personeelsorgaan. In die hoedanig heid maakte hij ook fotoreportages. Fotograferen is namelijk zijn privé-hobby. De heer Bruggeman is 35 jaar oud; hij is gehuwd en vader van twee kinderen. Hij bezit het einddiploma Gymnasium-A. Na de bevrijding gaf hij zich op als oorlogsvrij williger. Als zodanig bracht hij ruim twee jaar in Indonesië door. Voordat hij met zijn werk als redacteur zal beginnen, gaat hij gedurende twee maanden bij verschillende onderdelen van het bedrijf rondkijken, om een alge meen overzicht te krijgen en om met zoveel mogelijk mensen kennis te maken. 4

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 6