DIRECTIEMEDEDELINGEN R. M. E. VESTERGAARD 40 jaar bij Heineken De Directie vari Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. deelt mede dat zij, na verkregen goedkeuring van de Raad van Commissarissen, heeft besloten met ingang van 15 maart 1961 te benoemen tot procuratiehouder, de heer D. LEEGSTRA De Directie van Heineken Internationaal N.V. deelt mede dat zij, na verkregen goedkeuring van de Raad van Commissarissen, heeft besloten met ingang van 15 maart 1961 te benoemen tot procuratiehouder, de heer W. H. KOIMANS De Directie van N.V. „Cobra" deelt mede dat zij, na verkregen goedkeuring van de Raad van Commissarissen, heeft besloten met ingang van 15 maart 1961 te benoemen tot procuratiehouder, de heer G. F. H. GISCHLER Renol Marie Emil Vestergaard zag op 11 november 1900 te Rotterdam het levenslicht. Zijn vader was afkomstig uit Kopenhagen en werkzaam bij een van de grote Deense banken, die hem voor het maken van stages naar de grote centra van West-Europa zond. Zo kwam Vestergaard sr. via een financiële in stelling in Hamburg bij een bank terecht, die later in de Rotterdamsche Bank- vereeniging is opgegaan, met het vooruitzicht zijn weg verder via Engeland en Frankrijk terug naar, Denemarken te gaan. Maar vader Vestergaard ontmoette in de Maasstad zijn levensgezellin, hij trouwde en vestigde zich daar. Aldus is onze Vestergaard, die nog steeds de Deense nationaliteit heeft, geboren en getogen Rotterdammer en ondanks zijn slechts voor de helft Nederlandse afkomst beheerst hij onze taal beter dan de meeste landgenoten. 1 maart 1921 trad de jonge Vestergaard in dienst van Heineken Rotterdam en aangezien dit dienstverband zich tot op de huidige dag ononderbroken heeft voortgezet, hebben wij in de eerste dagen van maart de gelegenheid om uit te spreken wat wij denken van de persoon van deze jubilaris en hoe wij oordelen over zijn prestaties in Heinekenverband gedurende een lange reeks van jaren. Het kantoor van Heineken Rotterdam zag er in 1921 heel anders uit dan nu. Over die tijd en het daar werkende gezelschap en de omstandigheden, waaronder gewerkt werd, zijn nog vele anekdoten in omloop, maar daarover kan de be langstellende lezer beter zijn licht opsteken bij mensen, die het hebben meege maakt, zoals Salomons, Van der Wiel, Overvliet, de jubilaris zelf en ir. Emmens. Van een eigenlijke correspondentie-afdeling was in die dagen nog geen sprake en ik kan mij goed voorstellen dat de toenmalige directeur, de heer Berkemeier, Vestergaard, die als „correspondent" was aangenomen, als een soort duvelstoe jager heeft gebruikt. Hij heeft dat werk ongetwijfeld goed gedaan en veel van zijn baas geleerd. Het kantoor was te klein voor een ver doorgevoerde speciali satie zoals wij die nu kennen; men werd voor de meest verschillende taken gesteld en men leerde lang en hard werken. De eigenlijke correspondentie-afdeling ontstond eerst met de ingebruikneming van het nieuwe kantoor omstreeks 1930. Deze afdeling ontwikkelde zich onder leiding van Vestergaard tot een werkelijk centrale type- en correspondentie afdeling, waar echter veel ander werk verricht werd, zoals het gereedmaken van alle stukken, contracten enz. In die functie toonde Vestergaard zijn accura tesse, plichtsbesef en flair om efficiënt te werken en werk te verdelen. Door zijn

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 3