PERSONALIA BUITENLAND DE IDEEËNBUS De stand van het aantal inzendingen op 15 febr. 1961 is als volgt: Amsterdam 60 Rotterdam 109 Den Bosch 116 Totaal 285 Beloningen werden toegekend aan de inzenders van de volgende ideeën: Het maken van een apparaatje teneinde de toevoer van spijkers naar de spijkermachine te verbeteren. Beloning: 10. Inzender: J. W. Breda, monteur afd. onderhoud, Rotterdam. De heer Breda heeft zijn beloning wederom afgestaan aan het Doofstommeninstituut. Verbetering van de uitloop van de spoelmachine. Beloning: 150. Inzender: J. G. Moeliker, bottelarij Rotterdam. Vertraging van de draaitafel bij de uitloop van de pasteuriseermachine, colonne III. Beloning 90. Inzender: G. Venema, voorman bottelarij Amster dam. Aan de volgende personen werd een aanmoedigings premie van 7,50 toegekend: H. J. Mastenbroek, bottelarij Rotterdam. S. v.d. Koore, stoker Rotterdam. Na zijn taak als montageleider te Kumasi beëindigd te hebben, keer de ir. P. Lagaay met zijn gezin op 12 januari naar Nederland te rug. Op 13 januari vertrokken me vrouw T. Pellekaan-De Vries en haar drie kinderen uit Kumasi met verlof naar Nederland. De heer J. H. de Graaf keerde 14 januari uit Luanda terug naar Nederland, na voltooiing van zijn taak als adviseur bij de montage van de brouwerij te Luanda. Op 18 januari vertrok mevrouw J. H. Koppenol-Vreugdenhil naar Kaduna om zich bij haar man te voegen, die reeds een maand eer der vertrokken was. Na het doorbrengen van het ver lof in Nederland vertrok ir. H. Hensel met zijn echtgenote op 30 januari via Lagos naar Aba. Op 31 januari vertrokken de heer G. den Hoed en zijn gezin uit Aba met verlof naar Nederland. Het verlof van de heer J. Hirt is weer ten einde; op 3 februari ver trok hij met zijn gezin naar Ku masi. (Vervolg van pag. 17) pen kan worden besteed. Ook dit probleem heeft men van te voren behoorlijk onder ogen gezien. Behalve dat er op vele plaatsen koelkasten zijn aangebracht, staat er in de uit giftekeuken een open koelkast met laden, waarvan hierbij een foto gaat. Deze kast, die volgens hetzelfde prin cipe werkt als die, welke men wel ziet in slagers- en groentewinkels, heeft koelapparaten onder elke lade. Voor de kast is een rolluik dat geslo ten wordt, waneer de keuken niet in bedrijf is. De capaciteit van deze kast is 3000 flessen, die dus voor de hand staan van het bedienende personeel, zodat ze goed gekoeld onmiddellijk kunnen worden meegenomen. Aan vulling hiervan geschiedt uit de koel cellen in het souterrain door middel van de lift. Spectaculair is voorts de spoelma chine, die 7600 borden per uur kan wassen en drogen en die door slechts 2 man bediend wordt. Er zijn in het gehele gebouw 10 koffiemachines op gesteld, die met één koffievulling 4000 koppen koffie geven. Op zo'n drukke tentoonstellingsdag komt het voor, dat er 20.000 koppen koffie geschonken worden. Verder staan er o.m. enorme braadpannen met zwaar metalen deksels, die door tegenwich ten gemakkelijk op en neer bewogen kunnen worden. Biefstukken en Wie ner schnitzels gaan hier bij tientallen tegelijk in, om van de braadpan met goulasch maar niet te spreken. De eerste autotentoonstelling in het nieuwe R.A.I.-gebouw is een kracht proef geworden, zowel voor het be stuur van de R.A.I. als voor de firma Smits. Immers, men kwam niet uit sluitend voor de auto's, doch ook voor het nieuwe gebouw en men had tevens belangstelling voor de evolu tie op het gebied van het café-restau rantwezen. Men kan rustig zeggen, dat de eerste tentoonstelling zal blijken ook de grootste in 1961 geweest te zijn. Indien de voorlopige cijfers juist zijn, is het gemiddelde bedrag dat de be zoekers aan verteringen uitgaven, belangrijk hoger dan tijdens de vorige autotentoonstellingen, zodat men moet constateren dat de leiding van dit bedrijf deze krachtproef met glans doorstaan heeft. En toen ik dan, diep onder de indruk van dit mechanische en goed georga niseerde bedrijf, met mijn begeleider, de heer Westra, wie ik zeer dankbaar ben voor zijn uitnemende voorlich ting, naar de directiekamer ging om jas en hoed te halen, stond daar op het bureau van de man, die dagen lang honderden heerlijke schotels voor de bezoekers laat bereiden, een bordje met 2 kadetjes: de „lunch" voor de heer Smits. W. M. VAN HAAFTEN. 26

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 28