vuil ONZE VERENIGINGEN K)ij Lazen ROTTERDAMSE LAWN TENNIS CLUB „HEINEKEN". Het nieuwe tennisseizoen vangt aan op 1 april 1961. De beoefenaars van de tennissport kunnen dan hun hart weer ophalen als het weer meewerkt. De Rotterdamse Lawn Tennis Club „Heineken" telt op het ogenblik 20 leden, waarvan 8 dames en 12 heren. Hieruit blijkt wel, dat het enthousiasme onder het Rot terdamse personeel voor onze tennisclub maar matig is. Hierin zouden wij graag verandering brengen en daarom willen wij nogmaals een ieder, die gaat tennissen, zowel beginnelingen als gevorderden, opwekken om lid te wor den van onze tennisclub. De vaste kern is, zoals bij iedere vereniging, aanwezig. Alle leden, die zich tot nu toe hebben aangemeld, zijn enthousiaste tennissers en tennissters. Er wordt gespeeld op het tenniscomplex van de „IJsclub Kralingen", op de volgende dagen: maandagavond woensdagavond vrijdagavond zaterdagmiddag 2 banen 2 banen 2 banen 1 baan. Deze baan is tot het einde van de competitie 10 weken) uitsluitend beschikbaar voor de deelnemers aan de za terdagmiddagcompetitie. U ziet dus, dat er gelegenheid genoeg is om te tennissen. In het seizoen 1959 werd met twee teams meegespeeld in de 3 de klasse van de zaterdagmiddagcompetitie. De resul taten waren niet gunstig. In 1960 kwam daar enige verbetering in. Het eerste team eindigde op de 2de plaats en het tweede op de één na laatste. Ook dit jaar zullen wij weer deelnemen aan deze com petitie en wij hopen met goede resultaten uit de bus te komen. KINDERJUDO De Rotterdamse junioren van Judoclub Heineken hebben hun eerste Judo-examen achter de rug. Enigszins zenuwachtig kwamen de jonge judoka's op de mat om hun bekwaamheid aan de examinator, de heer Kranendonk, 1ste DAN, te tonen. Eén voor één werden ze bekeken op hun kunde in het valbreken, wat natuurlijk het allerbelangrijkste in de judosport is. Er werden verschillende worpen en grepen uitgevoerd en partijtjes gedraaid, waarbij de kleine Rob bie van Noord, 9 jaar, uitblonk, want hij maakte maar liefst 3 punten. Bravo! Het eindresultaat was, dat allen geslaagd zijn, waarvan er 5 zelfs een bandje overgeslagen hebben. Na afloop heeft de heer Kranendonk hun nog het een en ander op het hart gedrukt over de heel lange ladder in deze tak van sport. Wij kunnen dan ook niet anders zeggen danDoorgaan zo. Geslaagd zijn voor de witte band, 6 KYU: Walter Raadsen Rob Moelker Cor de Roos Clif Slingerland Dik van Leen Wint Kenty Gerard Kortekaas Louki Bremer HENGELVERENIGING ROTTERDAM HEINEKEN" H.H.R. Groot was de schrik bij de treurige tijding van het verscheiden van onze Voorzitter, ir. J. R. Blaauw. Wij verliezen in hem een enthousiast hengelaar, die tevens in de korte tijd van ons bestaan reeds veel voor onze vereniging deed. Wij zijn overtuigd dat wij in zijn geest handelen door voort te zetten wat hij is begonnen: de hengelaarsvereniging groot maken. Zijn nagedachtenis blijve bij ons allen in hoge ere. J. de Lange, secr. OP JUDO Hoera, het is weer maandag. Op maandagavond ga ik naar Judo, dat vind ik de fijnste avond in de week. Het is een goeie sport en een hoop mensen doen het voor zelfverdediging. We leren erg veel, maar de heupworp kan ik nog wel het beste en als ik 's avonds thuis kom, neem ik mijn vader in één van die worpen, die ik op Judo geleerd heb. Ik verheug me weer op maandagavond en dan neem ik Slingerland weer in een greep of Slingerland mij natuur lijk. Ik hoop deze sport nog lang te mogen doen en misschien nog wel eens net zo hoog als Oom Joop Monfrooy of Oom Frans van de Bosch te komen. Afzender Walter Raadsen, 9 jaar. in het artikel „De zegen van een gezonde slaap" van Eva Casteleines in Misset's Horeca van vrijdag 23 december 1960: „Onze voorouders waren heus nog niet zo dom en achter lijk als wij, mensen uit het atoomtijdperk, soms denken. De oude Egyptische geneeskundigen hebben middelen aan de hand gedaan en methoden toegepast, die in de huidige moderne wetenschap nog van waarde zijn. Welnu dan, ik ben dus in een oud boek op zoek gegaan. Daar was sprake van slapeloosheid. Er werden geen ta bletten en poeders en drankjes in genoemd om dit euvel tegen te gaan. Neen, het ging allemaal huiselijker. Als een prima middel tegen de slapeloosheid wordt aanbe volen een doodgewoon glas bier of suikerwater. Misschien is ook met het oog op het rustig slapen hier het biet- weer best!" En wij maar suikerwater drinken 's avonds. Voor de gele band, 5 KYU: Robbie van Noord Koos van Noord Hans van Gulik Eddy Bremer André Kraaienbos. J. MONFROOY Mededeling aan personeelsleden van Heineken Rotterdam Voor zover u in het bezit bent van kaarten voor onze revue „Laat de poppetjes dansen" delen wij u mede dat door onvoorziene om standigheden van toneeltechnische aard de aanvang van de voorstelling van zondag 12 maart a.s. een half uur vervroegd moet worden. Het aanvangsuur is dus 13.30 (half twee) precies. Zegt het voort, zegt het voort!! Personeels Unie Rotterdam 23

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 25