Uitslag foto-wedstrijd Heineken op het jeugdcarnaval Nog eens Heineken op het carnaval Van alles en nog wat En ten derden male Heineken en carnaval Tot haar grote spijt ontving de redactie geen foto's, die beantwoordden aan het motto „De werkende mens in de vrije wereld". De inderdaad voortreffelijke foto's, die twee inzenders stuurden, lieten wel werkende mensen zien en dat op zeer fraaie wijze, maar het moei lijk te vatten element van de vrije wereld ontbrak erin. Indien de inzenders erin toestemmen, zal de redactie gaarne van ieder een foto afdrukken in het volgende nummer. RECTIFICATIE In het artikel „Onze organisatie Verkoop Nederland" op pagina 12 van het februarinummer van ons blad is een onjuistheid geslo pen. De Bierpompenservice staat niet functioneel onder de reclamechef, zoals daar verklaard werd, maar onder de lokale verkoopleiding. Een van onze medewerkers op het hoofdkantoor liep dezer dagen rond in een Heineken oud-bruinfles. Het was een zending van mejuffrouw Anny Aarts uit Bakel, die er met een vriendje de carnavalsdagen in rond liep, tot vreugde van iedereen, die van carnaval en van bier houdt. 17 Dagen had ze aan de pakken ge werkt om bijv. 400 letters en cijfers op de etiketten te naaien. Maar de beloning heeft ze gekregen, want één keer werd ze boven op een tapkast gezet en een andere keer kreeg het tweetal een „knotsvolle" zaal als één man het wonderschone lied aan het zingen: „En als er geen bier meer is hebben we ons Heineken nog in plaats van paardeblommekes aan de waterkant." Zover heeft niet iedere carnavals vierder het gebracht. De portiers van de brouwerij te Amsterdam ontvingen uit Remunj (Roermond) de vastenavondkrant met een eigenhandig geschreven groet van Prins Carnaval, Thei II, die luidde: „In eeuwige dank aan Heineken die ook mij op de been hield en met speciale groeten aan mijn vrienden de bierportiers Thei II" Z.K.H. pleegt namelijk nog wel eens incognito in de raadskelder te komen. De foto van de Noorderbrug Drie reacties kwamen er op onze vraag in het vorige nummer wie kon zeggen in welke tijd de foto van de Noorder brug genomen was. De heer Ouboter, administratie, meent dat het tussen 1905 en 1910 gebeurd moet zijn; de heer Van Brakel, kas, vindt dit eveneens. Uit Gadeland, Duitsland, kregen wij een zeer lange brief van de heer Hans Bleeker, die 50 jaar geleden voor een Engelse maatschappij in het ketelhuis van onze brouwerij te Rotterdam de stoompijpen met asbest moest bekleden, waarbij hij door een ontploffing bijna de dood vond. Bij toeval kwam ons febru arinummer in zijn bezit en hij laat ons weten dat z.i. de foto gemaakt werd tus sen 1909 en 1910. Dit leidt hij af uit de mode van de dames op de foto. Helemaal zeker weten we het nu nog niet. maar de tijd is toch wel tot een periode van ten hoogste 5 jaar terugge bracht. De spruiten van de familie v. d. Bosch te Oisterwijk hadden met een beleefd briefje aan Heineken om wat reclame-materiaal gevraagd. Ze wilden dat gebruiken voor de carnavalsoptocht. Onze reclame-afdeling, als altijd paraat en welwillend, kwam met een zending aan het verlangen tegemoet. Wat de kinderen v. d. Bosch en hun moeder ervan gemaakt hebben, toont de foto, die ze na afloop aan het bedrijf zonden. Ze betreurden het, dat het geen kleurenopname is, want alles was uitgevoerd in de Heineken kleuren. We kunnen ons voorstellen, dat ze succes hebben gehad. Bravo! 22

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 24