Amsterdam rijk met de RAI Foto: Jan van der Schaaf. De uitrusting van de hoofdstad is op 2 februari 1961 aanzienlijk verbeterd dooi de opening van het machtige RAI-complex door Z.K.H. Prins Bernhard. 40.000 m2 is de oppervlakte van het tentoonstellingsgebouw, dat aan het Euro paplein gelegen is en dat via de invalswegen van Amsterdam gemakkelijk van het centrum, het zuiden en het oosten van het land te bereiken is. Elet tentoonstellingsgebouw omvat 4 hallen met werkterreinen, opslagruimten, vergaderzalen en kantoren. Bovendien is men reeds begonnen een congresgebouw aan het complex toe te voegen, dat zal bestaan uit een grote congreszaal, een kleine congreszaal en zes vergaderzalen. Op de overzichtfoto van de gevel aan het Europaplein ziet men van links naar rechts: Achter de mast met de Heineken neonreclame in top de glazen zaal van 30 x 30 m2, daarnaast de ingang met de ontvangsthal, dan de geweldige boog van de Europahal en ten slotte de Oosthal. Rechts achter de glazen zaal ligt het café-restaurant en daarachter het terrein waar het congresgebouw wordt opgetrokken. Achter en boven de ontvangsthal steekt het dak uit van de Zuidhal met een vloeroppervlakte van 4000 m2. Dan komt de Europahal, die 67.50 m breed is en 195 m lang, terwijl de geheel vrije overspanning een maximumhoogte van 16.50 m heeft. Het vloeroppervlak van deze zaal bedraagt 13.200 m2, maar, met de vier balkons langs de zijden mee, bereikt de totale tentoonstellingsruimte een oppervlakte van 20.000 m2! Rechts van de Europahal ligt de Oosthal met een oppervlakte van 4050 m2 en daarachter de Noordhal met 3375 m2. De vier tentoonstellingshallen zijn zo gegroepeerd, dat zij voor grote tentoon stellingen gecombineerd gebruikt kunnen worden, terwijl het ook mogelijk is door middel van schuifwanden de hallen afzonderlijk te gebruiken. In de Europahal bestaat gelegenheid evenementen te organiseren, waarvoor tribunes gebouwd moeten worden. De Noordhal kan eventueel gebruikt worden als sporthal; voor garderobe, kleedkamers, douches en toiletten zijn speciale voorzieningen getroffen. Wij hebben niet alleen als bedrijf met een Amsterdamse vestiging zoveel belang stelling voor de RAI, maar ook als leverancier van Heineken bier aan het café restaurantbedrijf van de RAI, waarvan de exploitatie verzorgd wordt door onze goede relatie Smits' Restaurants. Het leek ons interessant u ook een blik te gunnen in de ultra-moderne keuken van dit ultra-moderne tentoonstellingscomplex en verzochten daarom de heer W. M. van Haaften de reportage hiervan te verzorgen, die u hiernaast ziet afgedrukt. 15

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 17