HEINEKEN'S GIST PER STRAALVLIEGTUIG Weereen eerste paal in 's-Hertogenbosch K L M Een jaar geleden, op 4 januari 1960, werd door de heer Vestergaard de eerste paal geheid voor een uitbreiding van de lager- en gistkelder in Den Bosch. Deze lagerkelderuitbreiding is inmiddels reeds geheel in bedrijf genomen terwijl de bouw van de daarboven gelegen gistkelder nog voortgaat. De snelle groei, die onze Bossche brouwerij op het ogenblik doormaakt, wordt wel zeer duidelijk gedemonstreerd door het feit dat thans weer met het hei werk voor een volgende uitbreiding van de lagerkelder is begonnen. Onze directeur, de heer W. Kloppenburg, had zich bereid verklaard de eerste paal te heien en dit belangrijke moment vond met het gebruikelijke ceremonieel op 13 januari 1961 te 16.23 uur plaats. Na afloop werden in de kantine de heiploeg en het aanwezige personeel door de heer Kloppenburg toegesproken, die vervolgens aan elke heier persoonlijk een enveloppe met inhoud overhandigde. Wij spreken de hoop uit dat de bouw- en montagewerkzaamheden van deze uitbreiding even vlot mogen verlopen als het heien van de eerste paal. Op 6 januari jl. is de eerste Heineken's gist per straalvliegtuig vervoerd. Het betrof hier de gist be stemd voor de Leopard Brewery te Hastings (New Zealand), die per DC8 van de K.L.M. van Amster dam naar Sydney werd vervoerd. Vandaar werd de gist door Australische en Nieuwzeelandse schroef- vliegtuigen via Auckland naar Napier gevlogen. Het inzetten van de DC8 door de K.L.M. heeft tot gevolg gehad, dat de reisduur van onze gist van ruim vier dagen tot twee-en-een-halve dag werd teruggebracht. Hastings seinde ons daarom reeds op 9 januari „Yeast received on schedule in good condition Leobrew". De K.L.M. was zo vriendelijk op ons verzoek het inladen te Schiphol te fotograferen. Onze onvol prezen K.L.M. stelt er steeds een eer in aan bederf onderhevige lading zo snel mogelijk over de aardbol te vervoeren. Dit weten wij uit een jarenlange erva ring, ook al zal niet elke gistzending van ons met zó veel tederheid zijn behandeld als met deze het geval was.

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 10