3 Recepties na 3 Nieuwjaarstoespraken foto 1 De heer Wittert van Hoogland houdt zijn nieuwjaarstoespraak in de kantine. foto 2 De heren Wittert van Hoogland en Land nemen de nieuwjaarswensen van het personeel in ontvangst. De heer Wittert die van chauffeur Uitermark van onze opslag in Duivendrecht. foto 3 In de raadskelder te Rotterdam spreekt de heer Feith zijn nieuwjaars rede uit, die via luidsprekers ook in Hollandia gehoord kon worden. foto 4 In Hollandia (de Rotterdamse kantine) liet de nieuwjaarsstemming niets te wen sen over. foto 5 De heren Kloppenburg, Van Rossem en Peels zien in de kantine te Den Bosch het nieuwe jaar optimistisch tege moet foto 6 evenals het personeel. Uit de drie toespraken van onze directeuren, de beren Feith, Wittert van Hoogland en Kloppenburg te Rotterdam, Amsterdam en Den Bosch, op de eerste werkdag van dit jaar, blijkt tevredenheid over de gang van zaken in het boekjaar 1959/1960. Aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders zal weer uitkering van een dividend van 11% worden voorgesteld. Zo spoedig mogelijk na deze vergadering zal het tantième-percentage voor het personeel worden bekend gemaakt. Door technische vernieuwingen in de brouwerijen en door uitbreidin gen in Den Bosch, maar ook door een verdere mechanisatie op admi nistratief gebied, past het bedrijf zich aan de vergroting van produktie en omzet aan. De verheugende resultaten werden mogelijk door goede prestaties van allen en door een prettige onderlinge samenwerking. De Directie hoopt, dat de toeneming van de welvaart zal blijven voortduren, maar herinnert het personeel eraan, dat het bedrijf ook andere tijden heeft gekend. Zelfs als de goed tijd voortduurt, zal het steeds moeilijker worden, met de toenemende concurrentie in binnen- en buitenland, onze positie te handhaven en te verbeteren. Toch is dat in aller belang, zowel voor de tijd, dat men bij Heineken werkt, als voor de verdere toekomst, wanneer men van zijn pensioen zal mogen genieten. De Directie merkt in dit verband op, dat er vooral bij de ouderen een grotere binding met het bedrijf bestaat. Dit komt niet alleen, omdat zij er langer werkten, maar vooral, omdat zij persoonlijk in de slechte crisisjaren hebben ondervonden, dat het sociale beleid bij Heineken zo gevoerd wordt, dat men ook met minder goede tijden rekening houdt. Hoewel aanvankelijk iedereen dacht, dat de arbeidstijdverkorting zich geleidelijk in opeenvolgende fasen zou voltrekken over een periode van enkele jaren, zal Heineken met de meeste andere Nederlandse bedrijven de volledige arbeidstijdverkorting in 2 jaar hebben doorgevoerd. In de loononderhandelingen van de afgelopen 2 maanden tussen het Sociaal Brouwerij Centrum en de besturen van de vakorganisaties is veel tijd besteed aan de vraag op welke wijze en binnen welke periode de arbeidstijdverkorting tot stand zou moeten worden gebracht. Met ingang van 2 januari wordt een begin gemaakt met de 46-urige werkweek voor de brouwerijen en met ingang van 16 januari zal een gewijzigde kantoortijdindeling van kracht worden. De Directie wil in overleg met de vakorganisatie de algehele arbeids tijdverkorting tot 45 uur per week doorvoeren. Zij zal dit doen met volledige inachtneming van de door de Regering gestelde regels. De nu ingevoerde werkweek van 46 uur moet gezien worden als een tussenfase. De Directie is de leden van de Ondernemingsraad erkentelijk voor de wijze, waarop zij met haar hebben meegewerkt aan de vaststelling van de nieuwe werktijden. Tenslotte wensten de drie sprekers alle medewerkers en hun gezinnen een voorspoedig jaar en in het bedrijf een goede samenwerking. 3

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 5