DE IDEEENBUS Ir. Bartels nam afscheid als voorzitter van de Veiligheidscommissie Rotterdam De stand van het aantal inzen dingen op 15 januari is als volgt: Amsterdam 52 Rotterdam 105 Den Bosch 115 Totaal 270 Een beloning werd toegekend aan de inzenders van de vol gende ideeën: Het bevestigen van nylon bor stels bij de luchtringleiding teneinde glasscherven continu te verwijderen. Beloning 20,(Th. Vóórhaar, mech. onderh. Den Bosch). Het aanbrengen van een an dere eindverbinding aan de waterleiding van de wasbak ken in kleedlokalen. Beloning 10,(H. Beekmans, Huish. Dienst, Den Bosch). Ontkoolzuren van biermonsters met een mixer. Beloning 20,(B. van Uden, chemicien, Den Bosch). Het maken van een laadplat form voor het laden van auto's zonder pallets. Beloning 10,(M. A. Ven- rooij, vorkheftruckrijder, Den Bosch). Aan de heer G. v. d. Sluijs van de afd. mechanisch onderhoud te Den Bosch is een voorlopige beloning toegekend van 100, voor zijn idee: gewijzigde aan sluiting van stoomspiralen in Enzinger-wasmachine. Met dank voor het werk, dat zoveel leed beperkte Op 6 januari van dit jaar kwam de Veiligheidscommissie van de Rotter damse brouwerij bijeen voor de normale maandelijkse vergadering. Deze bijeenkomst kreeg echter een bijzonder accent door de handdruk waarmee ir. Bartels het voorzitterschap overdroeg aan de nieuwe Rotter damse bedrijfsleider, ir. Wanschers. Dit afscheid werd onderstreept door de woorden van de bedrijfspersoneelchef, de heer Ruivenkamp. Deze zei, dat hij dit vertrek voor de Veiligheidscommissie als een verlies beschouwde, zonder de bekwaamheid van de nieuwe voorzitter hierbij ook maar enigszins in twijfel te trekken Het is de grote verdienste van ir. Bartels geweest, dat hij, vanaf het begin van de werkzaamheden van de Veiligheidscommissie in februari 1957, het veilig werken in onze brouwerij heeft vooropgesteld, dikwijls met voorbij zien van moeite en kosten. Het resultaat van het werk van hem en zijn commissie is in nuchtere cijfers weer te geven, de veiligheidsverslagen geven een constante daling aan van het aantal bedrijfsongevallen, van 191 in 1956 tot 64 in 1960! De heer Ruivenkamp eindigde met het uitspreken van de dank van het bedrijf voor het werk van ir. Bartels, dat zoveel leed hielp beperken. Namens de leden van de Veiligheidscommissie bood de heer S. J. Molijn met enige passende woorden een geschenk aan, waarna ir. Wanschers op de hem eigen, nuchtere wijze mededeelde, dat ir. Bartels door de vergadering stilzwijgend als adviserend lid was benoemd. De heer S. J. Molijn overhandigt ir. Bartels het afscheidsgeschenk van de Veiligheids commissie. 24

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 26