zijn verbazing toen hij zag dat zelfs al met de aanleg van een métro was begonnen. Aanvan kelijk verkeerde hij in de veronderstelling dat men de tunnel aan het opgraven was om die naar Amsterdam te sturen. Na deze rondrit maakte hij zijn entree. Nauwelijks waren Sinterklaas en zijn twee zwarte boefjes binnen of zij werden al gefoto grafeerd door de Heer A. Boukema, afd. B. V., die het hier nevenstaande statie-portret vervaardigde. Toen gingen de 3 Spanjaarden de zaal binnen. Een haag van kinderen was al gauw er omheen gevormd. En daar er nog steeds niet om de handtekening, maar wel om een hand van Sinterklaas gevraagd wordt, ging hij tweemaal de zaal door. Nauwelijks was hij gezeten of hij richtte onmid dellijk het woord tot al de kinderen, die uit Rotterdam, Overschie, Vlaardingen, Maassluis en ja ook uit Lombardijen kwamen. Het werd een leuk vraag- en antwoordspel tussen de ge mijterde man en de kinderen. Toen moest Sinterklaas weer vertrekken. Dat maakte hem en de pieten wel iets bedroefd; graag waren zij bij al die lachende en zingende k'nderen gebleven. Maar de kinderen moesten net als Sinterklaas naar huis om te eten. Bij de uitgang kregen de kinderen allemaal de bekende tas met lekkers en speelgoed, dat met veel zorg was uitgekozen. Toen vertrokken de roetknulletjes en hun Sint met de gouden staf. Achter bleef een lege zaal en de staf bestaande uit de heren v. d. Bos, Hoogvliet, Lange, van Roon en Oosterbroek, die feitelijk allemaal de gouden staf van Sinter klaas verdienen voor al het werk, dat zij gedaan hebben om kinderen blij te maken. Want bestaat er nog iets mooiers? TRAPEDOEL.I, De Spaanse Hofjournalist van St. Nicolaas. 23

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 25