Ir. H. Wanschers bedrijfsleider te Rotterdam De Heer B. W. Siemens, Singapore nam afscheid van de Heer Wanschers ass.-bedrijfsleider Amsterdam DANKBETUIGING Van de heer G. Th. van Nigtevegt ontvingen wij het verzoek de onderstaande dankbetuiging op te nemen: Aan allen, Directie en alle medewerkers, betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling en voor de prachtige geschenken, die ik ter gelegenheid van mijn afscheid van het Heineken concern in ontvangst heb mogen nemen. Hoogachtend, VAN NIGTEVEGT." Met ingang van 1 januari 1961 is ir. H. Wanschers benoemd tot bedrijfs leider van de brouwerij te Rotterdam. De heer Wanschers werd te Wierden geboren. Na de Rijks-H.B.S. te Almelo te hebben doorlopen, ging hij studeren aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen, richting zuivelbereiding, alwaar hij in 1941 afstudeerde. In de jaren 1941-1947 heeft de heer Wanschers gewerkt als: a) bioloog en scheikundige in de Zuivelindustrie; b) Adjunct-Rijkszuivelinspecteur van het Departement van Landbouw. c) Rijkszuivelconsulent van de pro vincie Noord-Holland. Op 8 april 1947 kwant de heer Wanschers bij de H.B.M. N.V. in dienst als assistent-bedrijfsleider te Rotterdam, welke functie hij bekleed de tot juli 1948. Van juli 1948-juni 1955 was hij be drijfsleider van de „Anchor" Brewery (A.B.C.) te Singapore. Tussentijds is de heer Wanschers tweemaal als ver vanger naar Lagos geweest. Van juni 1955-december 1960 was hij technisch directeur van de Malayan Breweries Ltd., Archipelago Brewery Company Ltd.; later ook nog van de South Pacific Brewery Ltd. te Port Moresby en van de I.eopard Brewery Ltd. te Hastings. Bij het afscheidsdiner, dat de heer Wanschers te Singapore werd aangeboden, overhandigde de heer Tan Chin Tuan, Chairman of the Board of Malayan Breweries Ltd. and of Fraser and Neave Ltd., de vertrekkende technisch directeur als herinnering aan beide maatschappijen, twee zilveren bierpullen en een zilveren sigarendoos. Rechts van de heer Tan Chin Tuan, mevrouw Wanschers en de heer Bailey. Met ingang van 1 december 1960 is de heer B. W. Siemens als ass.-bedrijfs leider te Amsterdam aangesteld. De heer Siemens werd 21 januari 1922 geboren. Hij bezocht na zijn eindexa men H.B.S. de Hogere School voor Tropische Landbouw. Van 1945-1948 was hij met de N.I.C.A. in Indonesië op verschil lende standplaatsen. Na zijn terug keer in Nederland trad hij in dienst bij de R.C.M.A. (Amsterdam Rubber), voor welke maatschappij hij in 1949 als planter naar Deli op Sumatra werd uitgezonden. Hij keerde in 1954 met verlof terug en ging toen over naar Heineken. Na een opleiding van twee jaar werd hij in 1956 wederom uitgezonden, ditmaal voor een half jaar als assis tent-bedrijfsleider naar de brouwerij te Surabaia. Daarna werd hij over geplaatst naar Singapore, om in 1958 wederom te verhuizen en wel naar Hastings in Nieuw-Zeeland. Via Amerika keerde hij met verlof in Nederland terug, waarna zijn benoe ming als ass.-bedrijfsleider te Am sterdam volgde. 21

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 23