IT De C. A. Cerveceria Heineken de Venezuela ontvangt collega's San Nicolas bezoekt de C. A. Cerveceria Heineken de Venezuela HET begint al een beetje traditie te worden, dat Heineken de Vene zuela eenmaal per jaar als gastvrouw optreedt voor de leden van de Mas ter Brewers Association of North America, District Venezuela. Deze M.B.A.A. telt ongeveer 40 actieve leden (de eigenlijke brouwers) en on geveer evenveel geassocieerde leden (zoals bijv. de leveranciers van brou werij-materialen). In de Heineken Bungalow werd een barbecue georganiseerd, die erg in de smaak viel. De clou van de avond was echter de uit Trinidad afkomstige steelband, die alle aanwezigen mee sleepte met zijn rythme en zijn merk waardige, aan benzinevaten ontlokte harmonieën Het hoogtepunt van de avond was „Limbo-dans", een oeroude bevrij- dingsdans van de negerslaven uit Trinidad. Het geheel was een groot succes en de heer H. J. Musiol kon als voor zitter van de M.B.A.A. heer J. W. Honig, die de Directie van 'Heineken de Venezuela' vertegenwoordigde, oprecht de dank van allen overbren gen voor een bijzonder geslaagde avond. Niet Sinterklaas, maar San Nicolas, niet 5 maar 24 december, zijn de kin dervriend en de datum, waar alle Venezolaanse kinderen naar uitkijken. San Nicolas is dus eigenlijk meer een Kerstmanfiguur. Hoe dit zij, in de Bungalow was een grote kinderschare verzameld, die de aankomst van San Nicolas in een prachtig opgepoetste auto verbeidde. Bij zijn aankomst zongen zij de 'agi- naldo's' de typische en heel aardige Venezolaanse kerstliedjes. Alle kinderen, ook de vreesachtigen, kregen een handje en een paar vrien delijke woorden van San Nicolas. Toen kwam de 'Pinata' aan de beurt, dat is een van karton vervaardigde, kinderlijk versierde pop, geheel ge vuld met snoepgoed, snuisterijen en confetti. Om de beurt mochten de kinderen geblinddoekt met een knup pel er een slag tegen geven, totdat de 'Pinata' het begaf en de jeugd zich op de inhoud stortte. Daarna sprak San Nicolas een mach tig woord tot de kinderen, gezeten op zijn troon en toen kwam het grote ogenblik van de uitreiking der ge schenken. Iedereen werd met een pakje bedacht en tevreden en vol daan keerden groot en klein huis waarts. 10

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 12