TEN AFSCHEID „Bierpauzes" Sinterklaas binnengehaald Een Britse shampoofabrikant geeft zijn 26 werkneemsters iedere middag een kwart liter bier, in plaats van thee. Hiermee is een der vreemdste conflicten geregeld uit de lange annalen van de strijd tussen bazen en arbeiders - dat wil zeggen als de meisjes nuchter blijven. De meisjes zijn in dit geval de werkneemsters bij de Lincoln Haarprodukten nv in Londen. De firma maakt shampoo. Een be langrijk bestanddeel van dit pro- dukt van de nv Lincoln is bier. een zware biersoort met hoog alcoholgehalte die de dameskap sels een superglans moet geven. Om nu dag in dag uit dat koste lijke bier in de vloeibare zeep te gieten, leek de meisjes een ver schrikkelijke verspilling en in de loop van de tijd ontwikkelde zich de gewoonte om in de theepauze de theekop in het biervat te dom pelen. Toen directeur Eric Lincoln daar achter kwam, verbood hij het prompt. En dat namen de meisjes niet. Ze gingen onmiddellijk in staking onder het motto: „We willen onze bierpauze". De heer Lincoln heeft ten slotte de witte vlag gehesen. Er komt een extra vaatje in de kantine en de meisjes krijgen recht op een kwart liter bier per dag. Maar wel zei Lincoln: „Zodra één van jullie één keer dronken wordt dan is her. afgelopen met dit ongebruikelijke privilege". In een ware overwinningsroes hebben de meisjes donderdag het kopje met bier extra hoog ge heven en hun baas beloofd dat ze er geen misbruik van zullen maken. ..Je kunt niet zonder bier als je hier werkt," zei de 35 jaar oude mevrouw Maud Love. „Het water komt je de hele dag in de mond." En de knappe Joan Baker voegde eraan toe: „Bier is heerlijk. Ik drink het nu al jarenlang, met mate." En toen klonk de stem van de voorvrouw, de 47-jarige mevr. Connie Danbruy: „Hoogste tijd, dames." En het café Lincoln sloot zijn deuren. Niet een ieder van u zal ter ore zijn gekomen dat ik met de jaarwisseling Heineken ga ver laten om mij geheel in de tijdschriftenpro- duktie te begeven. Dit betekent dus dat dit Kerstnummer het laatste nummer van Vers van 't Vat is dat ik voor u heb mogen maken. In de afgelopen 31/2 jaar dat ik aan Heineken verbonden was, zijn er 32 nummers van het personeelsorgaan verschenen. Dit is slechts mogelijk geweest door de pret tige medewerking, die mij uwerzijds werd verleend, in de vorm van ideeën, berichtge vingen en bijdragen. Ik dank u hiervoor allen en verzoek u hem, die in mijn voetsporen zal treden, hetzelfde vertrouwen te schenken en in dezelfde mate medewerking te verlenen, opdat Vers van 't Vat met veel succes zal kunnen blijven verschijnen. DAVID Ook wij hebben Sinterklaas feestelijk binnengehaald, en wel in Rotterdam. De foto toont ons, langzamerhand be roemd geworden rijdend bier vat, waarin onze monteur Henk Alles is gezeten en daarachter liep (nu eens als nar verkleed) de heer Schip- perijn. Het succes was groot!

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 9