De heer F. J. Huybrechtse nam afscheid Op 2 november vond in de kantine het afscheid plaats van de heer F. J. Huybrechtse, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd onze Amsterdamse brouwerij heeft verlaten. Op deze middag kwamen door de klare taal die diverse sprekers als de heren Goos, Van Essen en Roose spraken vele kwaliteiten van de heer Huybrechtse duidelijk naar voren. Behalve dat hij een goed werker is geweest (pijpleidingmonteur, fitter, verwarmingsmonteur en ten slotte lekecontro- leur) heeft hij, zoals men weet, ook als lid van de Ondernemingsraad niet stilgezeten. „Sterke Frans", zoals hij onder zijn collega's werd genoemd is zijn hele leven lang een vechter voor de rechten van de mens geweest („een echte klassen- strijder" noemde men hem in 't begin nog wel eens), maar daarbij onderstreepte hij ook altijd dat de mens behalve rechten ook plichten heeft. Heel wat keren heeft hij altijd in het belang van zijn medearbeiders het pad naar de directiekamer afgelegd, voordat hij er de middag van 2 november jl. de laatste maal in gezelschap van zijn familie leden naar toe ging om afscheid te nemen van de directie. In de woorden die in de kantine tot hem werden gericht werd ook niet verbloemd dat „Frans niet altijd een makkelijke jongen is geweest voor zijn collega's". Hij is een man die zegt wat ie denkt en dat stuit dikwijls op moeilijkheden. Achttien jaar lang is hij eerst lid geweest van de Kern en later van de Ondernemingsraad, en, zoals hij zelf opmerkte, hij is in deze achttien jaren menigmaal met een dikke keel naar huis gegaan, „maar altijd scheen weer de zon achter de wolken". „Ik wil als ik met pensioen ga geen puinhopen achterlaten, maar bouwstenen", heeft hij dikwijls uitgeroepen. Hij heeft het volste vertrouwen van zijn collega's gekregen en door overleg en samenwerking zijn er dan ook in deze jaren resultaten bereikt, waarop Huybrechtse en zijn collega's trots zullen zijn. 22

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 24