Bosschenaar, herinnert U het zich nog....? Misschien staat u, als zo velen, aan het einde van een jaar nog eens even stil bij hetgeen er zich in zo'n jaar heeft afgespeeld. Ook bij ons, Bossche Heineken employés, is dat wellicht het geval. Uw correspondent zou daarom gaarne uw aandacht voor een ogenblikje willen vestigen op enkele gebeurtenissen in het thans bijna ten einde zijnde jaar 1960. Dit jaar was nog maar nauwelijks begonnen of er werd alweer geheid, nl. voor de uitbreiding van de lager- en gistkelder, weet u het nog? De in witte overall gestoken heer Vestergaard trok toen fijntjes aan de touwen, een karweitje, dat hij, hoewel in andere betekenis, momenteel in zijn nieuwe functie óók doet Eind februari, voltrok zich aan ons allen een tijdelijke naamsverandering, ais voorloper van de echte per 1 september! Het was alles weer Oeteldonk wat de klok sloeg; een mooie tijd, vond u niet? Ook een jubilaris ontbrak niet op het appèl: onze kassier, de heer Derksen, herdacht de 1ste maart het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij Heineken. De jubilaris heeft zich toen op de avond van de vie ring van zijn jubileum als gevolg van het uitbundige optreden van onze kantoor-dames beslist niet onge- zoend ter ruste begeven. Op 4 april ging men intern verhuizen (iets waarvan men in Den Bosch zo langzamerhand aardig slag be gint te krijgen!). Bedoelde verhuizing had betrekking op het inrichten van het nieuwe Centraal-Magazijn. Een fraai gebouw was wederom toegevoegd aan het grote complex. We tellen alweer juni, wanneer we opnieuw een heier van formaat in onze gelederen aantreffen, de heer Gouverneur, die met een paar ferme tikken op de eerste paal, de uitbreiding van de ziederij tot een feit maakt. Ook in de maand juli liet Den Bosch zich niet onbetuigd. Toen vond de oprichting en de ver ankering in de fundering van de 40 kolossale kolommen als steunpilaren voor het ligkeldergebouw plaats, uit gevoerd door de Fa. Van Twist te Dordrecht in 12 dagen tijd! Een schokkende gebeurtenis was ongetwijfeld de ontvoering van ons Bokkestandbeeid. Na veel tam-tam had echter ook deze geschiedenis een happy-end. Wij zijn beland in september, de maand van de naamswijziging van onze brouwerij. Deze maand zal voor de heer Vestergaard bovendien een onvergete lijke blijven, aangezien hij toen tot onderdirecteur werd benoemd. Dit heeft evenwel met zich meege bracht, dat de heer Vestergaard inmiddels weer woonachtig is te Rotterdam en slechts enkele dagen per week in ons midden vertoeft. Een ander gedenk waardig moment in deze maand was het feit, dat de Produktie Nederland in onze Bossche brouwerij de miljoenste hl gebotteld bier in het boekjaar 59/60 bereikte. De aankomst en montage van de nieuwe tanks was ook een spectaculair gebeuren. Het najaar doet zijn intrede en brengt ons in oktober het uitstekend geslaagde jaarfeest. Bij monde van onze directeur, de heer Wittert, vernemen wij bij deze gelegenheid, dat onze directeur, de heer Kloppenburg, mettertijd zijn zetel op de Bossche brouwerij zal ves tigen. Hij zal er geen spijt van hebben, wagen wij thans reeds te voorspellen. Dit was dan in vogelvlucht het een en ander dat wij hier beleefden. Wij willen dit stilstaan bij 1960 evenwel niet besluiten zonder er melding van te hebben ge maakt, dat ook onze Personeelsvereniging mag terug zien op een jaar vol activiteit en groei. Nieuwe loten ontsproten er aan de stam, waarvan we als indruk wekkendste willen noemen het Tamboercorps! Het optreden van dit corps, o.a. bij het afscheid van de heer Honig, werd een eclatant succes! Uw correspondent hoopt met dit overzichtje, zij het ook onvolledig, zijn doel enigszins te hebben bereikt en wenst u allen prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1961 toe. L. J. V. RHIJN De foto op deze pagina toont de in aanbouw zijnde ziederij, waarbij duidelijk de plaats van de ronde ketels te zien is. 21

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 23