Bierflitsen Ook het pad van een brouwmeester gaat niet altijd over rozen. Op het ogenblik treedt in Kumasi de heer Motley als brouwmeester op, terwijl de heer Pellekaan de leiding heeft van de limonadefabriek en bierbotte larij, de heer Phaff van brouwhuis en kelders en de heer Looman de functie van chef-machinist bekleedt. Onzerzijds namen onder leiding van ir. Lagaay en chef-machinist Looman de heren Girod, De Guliker, Kooyman, Meinster, Rijkhoek en Trum aan de montage deel, terwijl de heer Van Beeck Calkoen toezicht hield namens Dwars, Heederik Verhey. Gaarne geven wij hierbij uiting aan onze bewonde ring voor het goede samenspel van de mannen van bouw en montage, dat tot zulk een goed resultaat heeft geleid. Een viertal foto's, uit Kumasi ontvangen, nemen wij hierbij op. Nu wij toch over een nieuwe brouwerij schrijven, willen wij hier vermelden, dat onlangs het eerste brouwsel is gemaakt in de in aanbouw zijnde brou werij te Luanda (Portugees West-Afrika). Montage leider is daar de heer J. H. de Graaf en chef machinist de heer B. C. Vink. Zeer waarschijnlijk zullen wij in 1961 beginnen met de bouw van nieuwe brouwerijen te Kuala Lumpur (Malakka), Moundou (Tchad Republiek), Kaduna (Nigerië) en Freetown (Sierra Leone). Bovendien zullen er binnen afzienbare tijd uitbreidingen tot stand komen in Amsterdam, Rotterdam, 's-Hertogen- bosch, Cairo, Lagos, Aba en Hastings. B.B.'s recept Toen men B. B. vroeg welk mid del zij toepaste om een verzoening tussen haar en haar echtgenoot Jacques Charrier tot stand te brengen, wanneer hij een van zijn vlagen van jaloezie kreeg, zei Je gevierde ster: „Dan zet ik hem een glas bier voor, dat kalmeert de zenuwen". Reclame uit Hongkong In een der drukste winkelstraten van Hongkong kan men o.a. de volgende reclameboodschap lezen: „Onze azijn is scherper dan de tong van de slimste advocaat" „Onze rattenvallen functioneren als de mond van een boze schoon moeder" „Ons bier is een ver rukking voor het verhemelte en een genot voor de maag!" „Verraadt ons adres alleen aan uw beste vrienden! Uw vijanden zul len hun verdere dagen in neer drukkende vreugdeloosheid moe ten slijten". Een „rondje" bier „Daar wij tot onze spijt niet al onze lezers kunnen uitnodigen bij de feestelijke opening van ons nieuwe gebouw, verzoeken wij u onze gast te zijn in uw eigen stamcafé". Deze uitnodiging, die vergezeld ging van een bon, goed voor één glas bier, geldig in alle horecabedrijven van de stad, ont vingen de ruim 200.000 abonnees van „Liverpool Bulletin". 19

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 21