In samenwerking met The United Africa Company Ltd. te Londen en een aantal handelsfirma's werd door ons een aantal jaren geleden in Ghana de Kumasi Brewery Ltd. opgericht. Op het terrein van deze brouwerij kwam reeds in juni 1957 een limonadefabriek in bedrijf, die onder meer de be kende Coladrank „Krola" produceert, waarvoor Polak Schwarz te Zaandam (sinds kort Inter national Flavors and Fragrances geheten) de grond stoffen levert. De eerste paal voor de brouwerij zelf werd op 1 augustus 1959, door de aannemers Taylor Woodrow Ltd. te Londen, geslagen. Op 10 februari van dit jaar werd door ons met de montage begonnen en op 4 oktober jl. werd reeds het eerste brouwsel ge maakt. Dit betekent, dat de brouwerij te Kumasi de snelst gebouwde brouwerij is, welke tot nu toe door ons is geleverd. Dit resultaat is natuurlijk in de eerste plaats een gevolg van onze groeiende ervaring op dit gebied. Het is evenwel ook veroorzaakt dooi de vereenvoudigde wijze, waarop de brouwerij ge bouwd en geïnstalleerd is. Hoge gebouwen, gebruikelijk voor brouwhuis en silo's, komen er niet bij voor en het toepassen van een hydro-automatische ziederij van Steinecker te Freising heeft de installatie ook eenvoudiger ge maakt. Het is voor het eerst, dat wij voor het brouwen van lagerbier een complete ziederij van dit type hebben geïnstalleerd. Volgens de rapporten van de drie eerste brouwsels zijn er bij het in bedrijf stellen geen bijzondere moeilijkheden opgetreden. De capaciteit van de brouwerij te Kumasi is 60.000 hl per jaar. Wanneer wij de Malayan Breweries Ltd. te Singa pore als eerste nemen, is de nieuwe brouwerij ie achtste, welke tot nu toe door ons in samen werking met het architectenbureau Dwars, Heederik Verhey te Amersfoort gebouwd en geïnstalleerd is. Na Singapore kwamen namelijk de brouwerijen te Usumbura, Aba, Stanleyville, Boma, Kisenyi en 's-Hertogenbosch tot stand. De heer Motley neemt voor het eerste brouwsel de avond levoren vier kisten met gist afkomstig uit de Rotterdamse gistbewaarplaats in ontvangst, verzonden per K.L.M., BOAC en Ghana Airways. De heer Phaff bij het bedieningspaneel van de Steinecker-ziederij. De heren Lagaay en Motley bij de wortkoeler. 18

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 20