Trots gezeten in zijn nieuwe stoel luisterde de heer Honig naar de volgende spreker, de heer Stap, voor zitter van de H.P.U. en sportclub H.B.M. Ook de heer Stap richtte woorden van dank tot de heer Honig; dank namelijk voor alles wat hij ge durende de afgelopen jaren voor de sportclubs heeft gedaan. De woorden van de heer Stap hielden in dat de heer Honig naast het zakelijke, ook altijd het personeels- element in zeer hoge mate behartigd heeft. „Veel dank komt hem toe, omdat hij niet alleen de ge zamenlijke inspanning heeft willen coördineren, maar altijd ook de ontspanning heeft bevorderd." De vele plezierige toneelavonden, geanimeerde feest avonden en traditionele bustochten zijn slechts mo gelijk geweest doordat de heer Honig zich altijd in gezet heeft voor de ontspanning van het personeel. De heer Stap zei vernomen te hebben dat de heer Honig zijn schrijftafel van kantoor naar huis heeft laten overbrengen en bood hem daarvoor namens de leden van de sportclub H.B.M. enkele groenlederen bureau-attributen aan. De heer Wassili sloot zich bij de woorden van de heer Stap aan en bedankte op zijn beurt de heer Honig dat hij S. en O. „H.B.B.A." altijd een warm hart had toegedragen en steeds bereid is geweest de morele en financiële moeilijkheden aan te horen en telkenmale opnieuw heeft getracht deze op te lossen. „Er is geen Sinterklaasfeest, geen aftrap bij een voet balwedstrijd, geen bevrijdingsbal en geen intieme feestavond denkbaar geweest zonder de aanwezig heid van de heer Honig", merkte hij op en zei er trots op te zijn dat de heer Honig het enige erelid is dat de H.B.B.A. telt. „Dit heeft hij dan ook pas verdiend na 15 jaar wer ken voor de H.B.B.A.!" voegde hij er aan toe. De heer Wassili verzocht de heer Honig het erelid maatschap te willen blijven behouden en daarbij tevens het beschermheerschap te willen aanvaarden. Ook van de leden van de S. en O. „H.B.B.A." ont ving de heer Honig enkele fraaie attributen voor zijn schrijftafel. De heer Van Renswoude besloot namens de Perso neelsvereniging 's-Hertogenbosch, de rij van sprekers met de volgende woorden: „Zeer geachte heer Honig, directie, dames en heren, In het najaar van 1959 werd mij door de bedrijfs leider van de brouwerij 's-Hertogenbosch, de heer Van Rossem, verzocht in opdracht van U een har monie voor de Heineken's Brouwerijen op te richten. Ik kan U verzekeren dat dit geen gemakkelijke op dracht was. Na vele besprekingen en een gehouden enquête onder het personeel werd mij duidelijk dat, uit technisch oogpunt, de samenstelling van zulk een corps uit de toenmalige kleine personeelsbezetting een fiasco zou betekenen. Na rijp beraad met verschillende vooraanstaande deskundigen uit het muziekleven werd dan ook be sloten over te gaan tot de oprichting van een Tam boercorps, hetgeen t.z.t. zou kunnen uitgroeien tot een fanfare of harmonie. Mijnheer Honig, bij de oprichting van ons corps be schikten wij over 2 geoefende tamboers, die de kern zouden vormen voor het thans 36 man tellende corps. Aan het enthousiasme van de leden, de onvermoei bare ijver van de instructeur, sergeant-majoor De Leeuw, en de directeur de heer Hoofs, is het te dan ken, dat in 8 maanden tijds een corps voor U mag aantreden wat er zijn mag. Het prachtige ontwerp van de heer Smits van het departement van Defensie en de mooie uitvoering van het uniform door de firma Pisa uit Eindhoven dragen hiertoe bij. U als Directeur, zult ongetwijfeld belangstelling hebben voor het feit, dat vóór de opdracht aan de ontwerper een prijsvraag is gehouden onder het personeel. Een jury bestaande uit personeelsleden heeft het ontwerp

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 8