Bovengekomen in de grote kantine nam als eerste de plaats achter het spreekgestoelte in onze directeur, de heer Feith. De heer Feith heette alle aanwezigen hartelijk welkom en memoreerde in de eerste plaats dat het zeer zelden in onze Maatschappij voor komt dat een directeur die aftreedt de 65-ja- rige leeftijd heeft bereikt. Daarna haalde de heer Feith enkele woorden aan die de heer Fiuybrechtse (op 31 oktober jl. met pensioen gegaan) had gesproken tijdens de Kerstlunch van 1959, waarbij hij had ge zegd dat 1960 voor Heineken een belangrijk jaar zou worden omdat in dat jaar „twee grote mannen", t.w. de heer Honig en de heer Huybrechtse, de brouwerij gaan verlaten. „Twee grote mannen", zei de heer Feith, „die de Maatschappij gaan verlaten en die ieder op hun manier Heineken trouw hebben gediend." „De band tussen Honig en Huybrechtse", vervolgde de heer Feith, „heb ik altijd als iets zeer bijzonders gezien. Over Huybrechtse zul len over een maand vele waarderende woor den worden gesproken, maar het is goed en ook nodig op deze plaats en op dit moment deze band als een symbool van goede be trekkingen tussen werkgever en werknemer te releveren. Deze band is bij Heineken door de jaren heen hecht geweest en dat moet en kan zo blijven. Hieraan zijn de groei en de bloei van onze Maatschappij goeddeels te danken. Ook in het verleden zijn er wel eens moeilijk heden geweest, maar ze zijn door mannen van goede wil steeds overwonnen. Die moeilijk heden zijn er ook nu weer, tengevolge van de overspannen arbeidsmarkt en de beperkingen die de loonpolitiek ons oplegt. Er is van beide kanten veel goede wil en wederzijds begrip nodig om tot een bevredigende oplossing te komen. Wij zijn het aan mensen als Honig en Bij de foto's: Onze directeur, de heer Feith, opent de rij van sprekers. ,,Twee grote mannen": de heer Honig en de heer Huybrechtse. Het personeelscadeau, een fraaie gobelin stoel wordt over handigd.

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 6